Zmaji še upajo na neposredno končnico: v Tivoliju padel odpisani Dunaj

Ljubljana, 13. 02. 2024 21.24 |

M.J., STA
0

Po krajši reprezentančni pavzi se nadaljuje sezona lige ICE. Hokejisti SŽ Olimpije so si dodatne kvalifikacije za preboj v končnico že zagotovili, v preostalih štirih tekmah rednega dela, pa bodo lovili neposredni preboj v play-off. Ljubljančani so v 48. krogu v hramu slovenskega športa gostili Dunajčane, ki se sploh prvič v zgodovini kluba ne bodo uvrstili v končnico. Zmaji so slavili s 3:0. Vse tri gole so dosegli v zadnji tretjini.

Ljubljančani so proti Dunajčanom ohranili mrežo nedotaknjeno.
Ljubljančani so proti Dunajčanom ohranili mrežo nedotaknjeno. FOTO: Luka Kotnik

Ljubljanski hokejisti so uspešno začeli zadnjih deset dni rednega dela sezone. Po reprezentančnem premoru prejšnji teden (Slovenija je na prijateljskih tekmah dvakrat premagala Italijo) se hokejisti spet vračajo v ligaški ritem. Ljubljančani imajo že dolgo v roki vozovnico za dodatne kvalifikacije za končnico, ob zelo ugodnem razpletu bi lahko še ujeli celo neposredno uvrstitev s šestim mestom. Tokrat so dobili prve tri točke od še možnih 15, potem ko so v zadnji tretjini strli letos sicer precej razglašene Dunajčane. Ti so daleč od mest za končnico, teoretično pa bi vanjo še lahko prišli, a le ob stoodstotnem izkupičku do konca rednega dela.

Zato so v prvem delu tudi močno pritisnili in imeli nekaj premoči ter več nevarnejših akcij, a Lukaš Horak v vratih domačih ni klonil. Prav tako ne v drugi tretjini, ko pa bi lahko do gola prišli domači. Najprej je namreč okvir vrat stresel Žiga Pavlin, nekaj minut zatem še Aleksandar Magovac, izid pa je bil po 40 minutah 0:0.

Antti Upi Karhula je pozdravil novo zmago v ligi ICE.
Antti Upi Karhula je pozdravil novo zmago v ligi ICE. FOTO: Luka Kotnik

Potem pa so zeleno-beli le prišli do vodilnega gola, ko je Žiga Pance v 52. minuti izkoristil sploh prvi domači "power play". Gostje so morali tvegati in so že sedem minut pred koncem potegnili iz vrat Stefana Steena, kar pa so domači izkoristili še za drugi gol Jake Sodje. V končnici so živčni gostje igrali grobo in skušali izzvati Ljubljančane, a so ti tekmo pripeljali do konca brez praske in brez prejetega gola, za piko na i pa je Nik Simšič ob še enem poskusu Dunaja brez vratarja potrdil zmago v zadnji minuti.

Do konca rednega dela bodo sicer imeli Ljubljančani zelo zahteven razpored, saj igrajo še s štirimi ekipami z vrha lestvice: v petek gostijo tretji Salzburg, v nedeljo gostujejo pri vodilnem Celovcu, naslednji teden pa sledita še domača tekma z drugim Fehervarjem in gostovanje pri četrtem Linzu.