Tampa z zmago vrnila udarec Dallasu v boju za Stanleyjev pokal

Edmonton, 22. 09. 2020 07.23 |

STA, A.V.
0

Hokejisti Tampa Bay Lightning so na drugi tekmi finala severnoameriške poklicne hokejske lige NHL s 3:2 premagali Dallas Stars in serijo na štiri zmage izenačili na 1:1. Tretja tekma v boju za Stanleyjev pokal bo v karantenskem mehurčku v Edmontonu v noči na četrtek.

Potem ko je Tampa na uvodni tekmi finala lige NHL doživela visok poraz (1:4), je tokrat poskrbela za izenačenje v seriji v boju za Stanleyjev pokal.

"Na prvi tekmi smo res doživeli težek poraz. Slab uvod v finale. A to je končnica, moraš igrati, ni pomembno, kaj se zgodi," je dejal Nikita Kučerov.

Hokejisti Tampe so vse tri zadetke dosegli v manj kot štirih minutah uvodne tretjine, ko so se med strelce vpisali Brayden Point (12. minuta), Ondrej Palat (15.) in Kevin Shattenkirk (16.), kot podajalec pa se je pri prvih dveh zadetkih izkazal Nikita Kučerov.

Andrej Vasilevskij je tokrat zaustavil 27 strelov, vratar Dallasa Anton Hudobin, ki je na uvodni tekmi dvoboja z 22 obrambami v tretji tretjini dosegel rekord prvenstva NHL, pa tokrat ni vedel, kaj se mu je primerilo. Skupno je zbral 28 obramb.

Za zvezde sta zadela Joe Pavelski in Mattias Janmark, obakrat pa je bil podajalec Aleksander Radulov.

"Po slabi prvi tekmi smo res poiskali notranjo moč, tisto, ki nas je krasila skozi celotno sezono, delali smo tisto, kar nam je prineslo uspeh. Všeč mi je, kako smo odgovorili ... enostavno smo jih zaprli," je dejal branilec Tampe Victor Hedman, ki je zbral dve podaji.