Ljubljana, 17. 11. 2009 18.46 |

V 23. krogu razširjene avstrijske hokejske lige EBEL so igralci Tilie Olimpije v Tivoljiu morali priznati premoč madžarski Sapi (1:3).

Ljubljančani so vodili z 1:0, nato pa so na ledu zavladali gostje iz Fehervarja. FOTO: Damjan Žibert

Tilia Olimpija je povedla že v prvem pravem napadu, ko je mrežo Madžarov zatresel Žiga Pance. Zmaji bi lahko kmalu zatem vodili že z 2:0, a je strel Franku Banhamu s skrajnimi napori obranil vratar Sape Zoltan Hetenyi.

Druga tretjina ni potekala po željah ljubljanskih Zmajev, saj so zapravili kar nekaj priložnost in prejeli zadetek ob najmanj primernem trenutku – tik pred iztekom igralnega časa v 2. tretjini. Izid je poravnal Andreas Horvath.

V zadnjem delu tekme pa je izbrancem Danyja Gelinasa popolnoma zmanjkalo moči. Izkušeni gostje so to izkoristili in z zadetkoma Arpada Vasa in Gerga Nagyja postavili stvari na svoje mesto ter vknjižili točki.