Hokej

'To bo prava bitka, s Pustertalom imamo dolgo zgodovino'

Ljubljana, 28. 03. 2026 13.09 pred 3 urami 2 min branja 1

Ben Cooper

Pred hokejisti Olimpije je polfinalna serija v razširjenem avstrijskem prvenstvu oziroma v ligi ICE, v kateri se bodo pomerili s starim znancem Pustertalom. Ta je redni del tekmovanja zaključil tik pred zmaji na petem mestom z dvema točkama prednosti. A to na koncu dneva ne pomeni nič, saj je končnica povsem druga zgodba, in tega se zelo dobro zavedajo v taboru Olimpije.

Prva tekma polfinala bo na sporedu jutri (nedelja) v Brunicu. V ljubljanskem taboru ne skrivajo, da ne bi imeli nič proti, če bi se ponovil uvod v četrtfinalno serijo z Bolzanom, ki so jo hokejisti Olimpije s tremi gostujočimi zmagami dobili s skupnim izidom 4:1.

"Izjemno sem srečen, da smo se uvrstili v polfinale. Imamo skupino neverjetnih fantov, ne samo na ledu, tudi v pisarni. To je nagrada, za katero smo garali, ne samo vso sezono, ampak v obdobju osmih let. To je resen korak naprej v naših ciljih. Kapo dol vsem fantom za to, kar so dosegli," je pod osemletno obdobje, ki je v letošnji sezoni prineslo rezultatski preskok z uvrstitvijo v polfinale lige ICE, črto potegnil predsednik kluba Miha Butara.

Hokejiste Olimpije čaka naporna in zahtevna polfinalna serija v ligi ICE proti Pustertalu iz Brunica.
Hokejiste Olimpije čaka naporna in zahtevna polfinalna serija v ligi ICE proti Pustertalu iz Brunica.
FOTO: Aljoša Kravanja

Pustertal bo nedvomno zahteven tekmec. Že sam podatek, da so varovanci trenerja Bena Cooperja od štirih medsebojnih tekem v ligaškem delu uspeli dobiti le eno, dovolj zgovorno priča o kakovosti južnotirolske zasedbe. "Vedno, ne glede na tekmeca, je najpomembneje ohranjanje mirnosti in izvedba. Ostati miren in zbran kljub poškodbam, kaznim, napačnim sodniškim odločitvah je najpomembneje," uvodoma pravi odlični kanadski strokovnjak in nadaljuje:

"Fantje so trdo delali, da so prišli do te priložnosti. Skozi vso sezono so opravili odlično delo. Celotna pot je bila zelo zabavna in delovna. Vsi so odlično opravili svoje delo in si zaslužijo biti tukaj. Vesel sem zanje." Cooper je dodobra analiziral igro Pustertala, ki je po mnenju mnogih zelo podoben Bolzanu.

Trener hokejistov Olimpije, Kanadčan Ben Cooper, verjame v svoje varovance, da bodo tudi v polfinalu razširjenega avstrijskega prvenstva zelo drago prodali svojo kožo.
Trener hokejistov Olimpije, Kanadčan Ben Cooper, verjame v svoje varovance, da bodo tudi v polfinalu razširjenega avstrijskega prvenstva zelo drago prodali svojo kožo.
FOTO: Luka Kotnik

"Verjetno imajo zdaj več samozavesti. Dobro igrajo v protinapadih, v tem pogledu so nekoliko boljši. Imajo zelo podobno igro, a ne povsem enak sistem. Nekdo iz Salzburga mi je rekel, da gre po slogu igre za Bolzano 2.0. V vsakem primeru nas čaka velik, morda še težji izziv kot proti Bolzanu," še dodaja Cooper.

Po uvodni tekmi v Italiji sledi druga v torek v Tivoliju, kamor bi Ljubljančani radi prišli z zmago prednosti. "Ničesar ne želimo prepustiti naključju. Če se bo pokazala priložnost, bomo storili vse, da se iz Brunica vrnemo z zmago. Ne nazadnje smo to že dokazali v četrtfinalu proti Bolzanu, ko smo kar trikrat slavili v gosteh," pa pred prvo polfinalno tekmo pravi Zach Boychuk.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Predsednik Olimpije Butara: To je nagrada za katero smo garali zadnjih osem let

  • 00
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
KOMENTARJI1

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

turkiz
28. 03. 2026 14.45
Možnosti imajo in kvaliteto,bodo pa morali biti na zelo visokem nivoju. Predvsem obramba...prva tekma je pomembna...proti Bolzanu so imeli tudi veliko sreče, tu se ne bo izšlo...
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1615