Hokej

Tudi liga EBEL v znamenju tragedije

Dunaj, 08. 09. 2011 20.14 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Hokejisti, ki v kratkem začenjajo sezono v razširjeni avstrijski ligi EBEL, bodo dvoboje začeli z minuto molka v čast preminulim članom Lokomotive iz Jaroslava. V tragediji je preživel le en član moštva.

Acroni Jesenice
Acroni Jesenice FOTO: Miro Majcen

Nesreča letala jak 42, v kateri so umrli skoraj vsi člani hokejskega kluba Lokomotiv iz Jaroslava, močno odmeva po vsem svetu. Na tragedijo so se odzvali tudi predstavniki razširjene avstrijske hokejske lige EBEL. "Najbolj črni dan v svetu hokeja,“ so zapisali v obvestilu za javnost in že napovedali, da se bodo vsi dvoboji uvodnega kroga lige EBEL začeli z minuto molka.

V sredini nesreči so umrli vsi razen enega od članov prvega hokejskega moštva. Med žrtvami so tudi številni svetovno znani hokejisti, Slovak Pavol Demitra, Latvijec Karlis Skrastinš, Šved Stefan Liv, domača igralca Ruslan Salej in Aleksander Vasjunov ter Čehi Josef Vašiček, Karel Rachunek in Jan Marek. Ekipa iz Jaroslava je bila na poti v Minsk, kjer bi morali igralci Lokomotiva odigrati uvodno tekmo elitne ruske lige KHL.

  • Vrtna garnitura Fiesta
  • Bencinska kosilnica PowerED
  • Žar na oglje Sunset
  • Letna kuhinja Too much
  • Sensum Lounge set
  • Paviljon Lucca 4x3m
  • Senčnik Toscana
  • Vrtni ležalnik Diana
  • Akumulatorska kosilnica Scheppach
  • Robotska kosilnica Worx
  • Nadstrešek Andy
  • Makita set orodij

KOMENTARJI (7)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User764639
12. 09. 2011 18.44
nevem kako vidis v prihodnost ampak danes je res...
User669629
10. 09. 2011 12.40
Tudi zadnji hokejist Alexander Galimov je umrl!
User480500
08. 09. 2011 21.53
A se lahko njim v spomin potrudite za sliko primernočlanku?
User627832
08. 09. 2011 21.40
R.I.P. P.S 24.ur a sedaj boste celo leto to sliko objavljali?
Jaka Pregelj 1
08. 09. 2011 21.09
Lepo, da se je vodstvo Ruske lige odličilo za tak korak obnovitve kluba, še bolj pa to, da ga vsi podpirajo!
Jaka Pregelj 1
08. 09. 2011 20.58