Vegas boljši od aktualnih prvakov iz St. Louisa

Las Vegas, 14. 02. 2020 08.12 |

Hokejisti St. Louis Blues, najboljša ekipa zahodne konference, so gostovali pri Golden Knights v razprodani dvorani T-Mobile v Las Vegasu in po podaljšku izgubili s 5:6. Junak večera je bil Jonathan Marchessault, ki je en zadetek dosegel že v drugi tretjini, po dveh minutah in pol podaljšane igre pa je s svojim drugim golom večera odločil še tekmo.

Washington Capitalsi so gostovali v Denverju pri Colorado Avalanche in po preobratu slavili zmago s 3:2. Odločilni gol je dosegel T. J. Oshie, ki je v mrežo "pospravil" odbiti strel.

Prvi zvezdnik 'prestolnikov' Rus Aleks Ovečkin še naprej ostaja pri 698 zadetkih v karieri in vse od 'hat-tricka' 4. februarja še ni dosegel zadetka.

Zasedba Colorado Avalanche bo maščevanje za tokratni poraz lovila že na svoji naslednji tekmi v noči na soboto, ko se bo na prostem na letalski akademiji v Koloradu pomerila z eno najslabših ekip lige to sezono, Los Angeles Kings. 'Kralje' sicer kot kapetan vodi slovenski zvezdnik Anže Kopitar.