Winnipeg, 10. 10. 2018 08.01 |

Hokejisti Los Angeles Kings so v noči na sredo gostovali pri Winnipegu in izgubili z 1 : 2. Izkušeni Ilja Kovaljčuk je kljub prvemu zadetku po petih letih na ameriških ledenih ploskvah s soigralci moral priznati premoč kanadskemu moštvu, ki je tokrat povsem nevtraliziralo učinek kapetana kraljev Anžeta Kopitarja, ki je ostal brez točke.

Los Angeles je v dvoboj s kanadskim Winnipegom krenil brez poškodovanega prvega vratarja Jonathana Quicka, ki ga je med vratnicama zamenjal Jack Campbell. Slednji je svoje delo kljub porazu Anžeta Kopitarja in druščine opravil zelo dobro, saj je ustavil kar 37 strelov tekmeca.

Gostje so sicer prek povratnika v severnoameriško poklicno hokejsko liga NHL Ilje Kovaljčuka povedli v 7. minuti, a je Winnipeg že štiri minute pozneje izid izenačil po natančnem strelu Marka Sceifeleja. Zmagoviti zadetek za domače je v 11. minuti druge tretjine dosegel Kyle Connor (2 : 1).

Ilja Kovaljčuk je v 7. minuti mojstrsko preusmeril plošček po strelu Drewa Doughtyja. FOTO: AP