Chicago, 17. 11. 2018 07.56 |

Hokejisti Los Angeles Kingsov so v severnoameriški poklicni hokejski ligi NHL na gostovanju z 2 : 1 premagali Chicago Blackhawkse, srečanje pa je po izvajanju kazenskih strelov odločil slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar. 'Kralji' so s tem zmagali prvič na zadnjih štirih tekmah.

Vratar gostov Calvin Petersen je ubranil 34 strelov, v kazenskih strelih pa je zaustavil poskusa Jonathana Toewsa in Patricka Kaneja, za 'kralje' iz Los Angelesa pa sta bila v tem delu uspešna Ilja Kovaljčuk in nato še naš Anže Kopitar. Tyler Toffoli je sredi druge tretjine 'kralje' povedel v vodstvo, v tretji minuti zadnje tretjine pa je za Chicago izenačil Brandon Saad.

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je z zadnjim zadetkom odločil obračun v Chicagu. FOTO: AP

Liga NHL, izidi:
Dallas Stars - Boston Bruins 1 : 0 (po podaljšku)

Winnipeg Jets - Buffalo Sabres 1 : 2 (po kazenskih strelih)

Chicago Blackhawks - Los Angeles Kings 1 : 2 (po kazenskih strelih)
(Anže Kopitar odločil z zadetkom v kazenskih strelih, 23 minut, en strel za Los Angeles Kings).

Colorado Avalanche - Washington Capitals 2 : 3 (po podaljšku)

Vegas Golden Knights - St. Louis Blues 1 : 4

Anaheim Ducks - Toronto Maple Leafs 1 : 2 (po podaljšku)