Ljubjana, 06. 03. 2008 06.00 |

Olimpija je v hokejski ligi EBEL izgubila tekmo proti Linzu s 4:2. V nedeljo bodo Zmaji v Tivoliju lovili novo zmago za preboj v finale.

Olimpiji manjka še ena zmaga za nastop v finalu.
Olimpiji manjka še ena zmaga za nastop v finalu. FOTO: Damjan Žibert

Po veliki torkovi zmagi proti Linzu (3:2) so bili ljubljanski hokejisti le še za eno "točko" oddaljeni od uvrstitve v sklepni del lige EBEL. Tam jih že čaka ekipa Red Bull Salzburga, ki je z gladkih 4:0 v zmagah odpravila moštvo Vienna Capitals.

Ljubljančani so na Zgornje Avstrijsko odpotovali že v sredo, da bi se lahko dobro pripravili na ekipo Linza. V četrtek zjutraj pa so opravili še zadnji trening pred tekmo.

Zmaji suvereno začeli tekmo. Prvo priložnost je imela Olimpija v osmi minuti, ko je Brendan Yarema lepo podal Toddu Eliku, a je bil vratar Linza Jürgen Penker na svojem mestu. Le minuto kasneje je Yarema še enkrat streljal na gol, vendar neuspešno. Za veselje avstrijskih navijačev je v 14. minuti s prvim zadetkom na tekmi poskrbel Brad Purdie in Linz popeljal v vodstvo. Zmaji niso popuščali in so tik pred koncem prve tretjine izenačili na 1:1. Mrežo pa je po podaji Elika zatresel Yarema.

Drugo tretjino so bolje začeli hokejisti Linza, ki so v 29. minuti z igralcem več povedli na 2:1. Zadetek pa je za hrbet Westlunda poslal Rac Winfried. Lepo priložnost za izenačenje je imel v zadnjih sekundah druge tretjine Tomaž Vnuk, a je Penker strel uspel ubraniti.

Hokejisti Olimpije
Hokejisti Olimpije FOTO: Tomaž Ungar

V zadnjem delu tekme so Zmaji pritisnili na plin. V 46. minuti je domačega vratarja premagal Pasi Petrilainen in izenačil na 2:2. Linz je na izenačenje Olimpije odgovoril z agresivno igro, ki se jim je v 50. minuti tudi obrestovala, ko so po strelu Florjana Ibererja povedli s 3:2. Na žalost zeleno-belih navijačev pa so Črna krila v 58. minuti tekme še enkrat uspela zatresti mrežo Westlunda in prednosti povišati na + 2 zadetka. Strelec pa je bil Philipp Lukas.

Kljub porazu je Olimpija še vedno v prednosti. V nedeljo bodo Zmaji v Tivoliju lovili novo zmago za vstop v finale.