Vse odkar je IIHF leta 1992 uvedel nova pravila in v prvenstva vpeljal izločilne boje, je le šest domačih reprezentanc preskočilo 'playoff' in se uspelo prebiti v polfinale.
Rusija – Norveška ob 14.40
Neporaženi Rusi, kar v predtekmovanju ni uspelo nobeni drugi reprezentanci, so Norvežane v Stockholmu premagali s 4:2, najvišjo zmago pa so dosegli proti Švedom, ko je bilo 7:3. Rusi, nazadnje prvaki pred tremi leti v Bernu, bodo letos storili vse, da pridejo do konca in tako prebolijo tudi lanski poraz proti Čehom na tekmi za tretje mesto. Norvežani so lani izpadli v četrtfinalu in tako so tudi letos že dosegli svoj cilj.

ZDA – Finska ob 17.25
Po tekmi v Stockholmu se bomo spet preselili v Helsinke, kjer bomo spremljali obračun med aktualnimi svetovnimi prvaki in prvaki iz leta 1960, reprezentancama Finske in Združenih držav Amerike. Američani so v skupini H osvojili drugo mesto, potem ko so po podaljšku premagali Kanado in Kazahstan, izgubili pa so proti Slovakom. Finci imajo na svojem kontu pet zmag in že omenjeni boleči poraz proti ZDA ter Kanadi s 3:5 – torej obema najboljšima nasprotnikoma iz skupine. ZDA, ki so zadnjo medaljo na SP osvojile v Pragi leta 2004 (bron), so lani izpadle v četrtfinalu proti Češki z 0:4. Letos nedvomno želijo višje kot na končno osmo mesto.

Švedska – Češka ob 20.15
Zadnjega polfinalista bomo dobili po večernem dvoboju (20.10) med Švedsko in Češko, ki bo tudi zadnji na tem prvenstvu v tej dvorani. Lani srebrni in nazadnje prvaki v Rigi leta 2006 so prvake iz leta 2010 v Nemčiji, Čehe, v predtekmovalni skupini na kolena spravili že v drugem kolu s 4:1. Izkušeni Švedi so do zdaj klonili le proti Rusom, a z bolečih 7:3, potem ko so že vodili s 3:1.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.