Winnipeg ugnal nekdanje prvake iz St. Louisa

Winnipeg, 31. 01. 2023 10.08 |

STA, A.V.
0

Hokejisti ekipe Winnipeg Jets so v severnoameriški ligi NHL po treh porazih spet slavili zmago. Tokrat so v domači dvorani s 4:2 premagali St. Louis Blues in imajo po novem v zahodni konferenci le točko manj od vodilne ekipe Dallas Stars. V zadnji tretjini sta dvakrat zadela Josh Morrissey in Mark Scheifele.

Uvodna tretjina je minila brez golov, nato pa so prvi zadeli gosti, ko je bil uspešen Jake Neighbours z igralcem več na ledu. Hokejisti St. Louisa so v zadnjo tretjino vstopili s prednostjo, ki so jo na začetku tega dela igre še povišali po golu Nikite Aleksandrova za 2:0.

Nato so domači le strnili vrste in sledila je toča zadetkov Winnipega. Najprej je bil uspešen Morrissey, nato je za izenačenje zadel Scheifele. Omenjena sta zadela še vsak po enkrat in domači ekipi prinesla zmago. Vratar Connor Hellebuyck je zbral 24 obramb, Kyle Connor in Saku Maenalanen pa sta k zmagi dodala dve podaji. Hokejisti St. Louisa so izgubili še na peti zaporedni tekmi.

Los Angeles Kingsi, ki jih kot kapetan vodi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so tokrat še počivali. Naslednja tekma jih čaka v noči na sredo, ko bodo gostovali pri drugi najboljši ekipi vzhoda in celotne lige, Carolina Hurricanes.