Zmaji do visoke zmage tudi proti Cortini

Ljubljana, 19. 12. 2020 22.12 |

T.Š., STA
1

Hokejisti SŽ Olimpije so na tekmi Alpske lige v dvorani Tivoli visoko premagali italijansko Cortino s 7:3. Gostje so sicer povedli (0:2), a ljubljanski odgovor je bil silovit, saj so dosegli šest zaporednih golov. Žiga Pance je pri Ljubljančanih dosegel dva gola.

Ljubljanski hokejisti so v tivolskem hramu hokeja v prestolnici dosegli novo zmago v Alpski ligi. Drugo tekmo zapored so visoko zmagali, v torek proti avstrijskemu Kitzbühlu je bilo 9:2, tokrat so bili prav tako prepričljivo proti italijanski Cortini. Uvod v tekmo je sicer obetal drugačen razplet. Kanadčan Mike Cazzola je najprej v 12. minuti povedel goste v vodstvo, v 14. pa ob igralcu več gostje, znova je bil uspešen Cazzola, povišali na 2:0.

A zmaji so se hitro vrnili in še pred prvim odmorom sta Miha Zajc in Jan Drozg poskrbela za izenačenje. Ko je Pance v 29. in 32. minuti dosegel dva zaporedna gola, drugega ob dveh igralcih več na ledu, so varovanci trenerja Gregorja Polončiča končno lažje zadihali. Tretjino so po golu Nika Simšiča dobili celo s 3:0. V 47. minuti je zadel še Aleš Mušič in ko so Italijani znižali razliko na tri gole, je za varno razdaljo poskrbel Anže Ropret (51.). V strelih je bilo 40:28 za zmaje.

Olimpijo že v torek čaka tekma z Rittnom, prihodnjo soboto pa gostovanje v Asiagu.