Zmaji ohranili mirne živce in zmagali sredi Zagreba

Zagreb, 31. 10. 2010 17.15 |

V 17. krogu razširjene avstrijske lige EBEL so hokejisti ljubljanske Olimpije na gostovanju v Zagrebu po izvajanju najstrožjih kazni s 6:5 ugnali Medveščak.

Hokejisti ljubljanske Olimpije so se po porazu z Vienna Capitalsi (6:1) v Zagreb odpravili odločeni popraviti vtis z zadnje tekme. Čeprav jih v razprodanem Domu športov ni čakalo niti malo lahko delo, so slovenski podprvaki začeli odlično. Po štirih minutah igre je namreč podajo Žige Panceta izkoristil Matt Higgins in popeljal Ljubljančane v vodstvo. Veselje na ljubljanski klopi se še ni poleglo, ko so gostitelji poravnali izid (Ryan Kinasewich). Gol pa je dal domačinom krila in isti igralec je v 10. minuti navkljub igralcu manj v polju domačine popeljal v vodstvo. Zmaji (Ž. Pance) so se nato še enkrat zbrali in pet minut kasneje rezultat poravnali na 2:2, kar je bil tudi končni izid prve tretjine.

Robert Kristan
Robert Kristan FOTO: Damjan Žibert

Nadaljevanje je bilo še bolj napeto in s še več trde borbe za vsak plošček, uvodoma pa so bili nekoliko uspešnejši Ljubljančani, ki jih je Petr Šachl drugič na tekmi popeljal v vodstvo. Odgovor hrvaškega prvaka je sledil samo nekaj minut kasneje, ko je Kinasewich zadel še tretjič na tekmi (3:3). Z drugim golom za ljubljansko ekipo je Higgins še enkrat priigral prednost slovenskim podprvakom, Alan Letang pa je dve sekundi pred koncem drugega dela dvoboja zadel za novo izenačenje.

Izenačenih je bilo tudi zadnjih dvajset minut rednega dela tekme. Z golom Andreja Hebarja so sicer po devetih minutah sklepnega dela povedli Ljubljančani, a z enako mero jim je samo tri minute kasneje vrnil T. J. Guidarelli in še enkrat več na tekmi poskrbel za izenačenje. 5:5 je bil tudi končni izid po rednem delu tekme, zato je sledil petminutni podaljšek. Ker tudi po dodatku igralnega časa ni bilo zmagovalca, je sledila loterija kazenskih strelov, v kateri so bili uspešnejši zmaji. V odločilni seriji je najprej zadel Andrej Hebar, nato pa je poizkus Franka Banhama zaustavil Matija Pintarič.

Medveščak – Tilia Olimpija 5:6 (2:2, 2:2, 1:1; 0:1) – po kaz. strelih