Zmaji po razburljivi tekmi Alpski ligi dodali še naslov državnih prvakov

Ljubljana, 25. 04. 2019 22.07 |

Hokejisti SŽ Olimpije so na izjemno razburljiv način osvojili naslov državnih prvakov v hokeju. Na povratni tekmi so v skoraj povsem polni dvorani Tivoli s 5 : 2 ugnali večne tekmece z Jesenic in s skupnim izidom 7 : 6 osvojili novo lovoriko. S tem so Ljubljančani na najboljši možen način zaokrožili teden, v katerem so osvojili naslov prvaka tudi v Alpski hokejski ligi.

Hokejisti ljubljanske Olimpije so v 'sprinterskem' finalu osvojili nov naslov državnih prvakov. FOTO: Damjan Žibert

Hokejisti SŽ Olimpije so postali državni prvaki, potem ko so na povratni tekmi finala v Ljubljani premagali Sij Acroni Jesenice s 5 : 2. Prvo tekmo so Gorenjci dobili s 4 : 2. Olimpija je v finalu državnega prvenstva osvojila prvi naslov od leta 2016. Na zadnji tekmi finala sta imeli obe ekipi priložnost za slavje, v zadnji tretjini pa so gostitelji s tremi goli izničili zaostanek in preobrnili potek tekme.

Prva tretjina se je končala neodločeno, potem ko je v 11. minuti z igralcem manj po protinapadu zadel Aljaž Chvatal. Vodstvo Ljubljančanov pa je trajalo vsega 17 sekund, takoj zatem je na drugi strani iz bližine zadel Eric Pance. Takoj po začetku druge tretjine so Ljubljančani povedli, pred golom se je lepo znašel Žiga Pešut. Jeseničani so izenačili v 33. minuti, potem ko je ob igri z igralcem več zadel Mathieu Gagnon, ko je spravil plošček v mrežo skoraj iz mrtvega kota z desne strani. Zeleno-beli so si upanje vrnili v 50. minuti, ko je Zajc zadel za 4 : 2, na veselje polnih tivolskih tribun pa je v 55. minuti Žan Jezovšek zadel za 5 : 2.