Jeseničani zmagali v Zalogu

Ljubljana, 02. 11. 2005 21.55 |

Hokejisti jeseniškega Acronija so v tekmi mednarodne lige v gosteh premagali VTZ Slavijo z 8:7 (5:1, 3:5, 0:1).

Hokejist Jesenic Tomaž Razingar
Hokejist Jesenic Tomaž Razingar FOTO: POP TV

Pravo hokejsko "goleado" so v Zalogu na koncu dobili Jeseničani in se s tem gostiteljem oddolžili za poraz v prvem krogu Interlige. Gostje so začeli zelo učinkovito in že v prvi minuti povedli, do konca prve tretjine pa dosegli še pet zadetkov. Na drugi strani so Založani v prvi tretjini igrali zelo slabo in nepovezano, ob tem pa je imel slab dan tudi vratar Mišič.

Gostiteljem je v nadaljevanju uspel delni preobrat, še posebej po dveh zadetkih izkušenega Kontreca, ki je v zadnji sekundi druge tretjine znižal na dva gola zaostanka, kar je bilo moč nadoknaditi. V zadnji tretjini sta tekmeca več pozornosti namenili obrambnim nalogam, napadalci so le stežka prihajali do strelov na gol. Slavija je v 50. minuti znižala na 7:8, v zadnjih desetih minutah pa navkljub nekaterim (pol)priložnostim ni uspela narediti preobrata ali pa vsaj iztržiti podaljšek.

Ledena dvorana, gledalcev 900, sodniki: Pahor, Hribar in Tominec (vsi Slovenija).
Strelci: 0:1 Razingar (Hafner, 1.), 0:2 Dervarič (5.) 1:2 Češnjak (Stopar, 9.), 1:3 Hafner (Manfreda, 9.), 1:4 Pretnar (Varl, Razingar, 13.), 1:5 Rodman (Razingar (18.), 2:5 Angelovski (Pevk, 22.), 2:6 Mlinarec (Terlikar, 25.), 3:6 Vidmar (26.), 3:7 Kranjc (Razingar, Pretnar, 33.), 4:7 Angelovski (Burnik, Pesjak 36.), 4:8 Kranjc (Razingar, 36.), 5:6 Kontrec (Avgustinčič (38.), 6:8 Kontrec (Avgustinčič, 40.), 7:8 Peruzzi (Burnik, 50.).
Kazenske minute: VTZ Slavija 8, Acroni Jesenice 10+10.