
"Air" Jordan je v Denverju sploh prvič po aprilu 1986 tekmo začel s klopi, ob koncu prve četrtine pa ga je ob vstopu na igrišče bučno pozdravila vsa dvorana. Čeprav je izkušeni košarkar dosegel vsega sedem točk, pa je njegova vrnitev očitno zelo dobro vplivala na Čarovnike, ki so dobesedno uničili gostitelje. "Trenerju Dougu Collinsu sem sam rekel, da ne želim začeti. Zame to ni nič slabega, saj je bolje, da se vrnem počasi. Na ta način sem lahko preizkusil svoje zmogljivosti, ki jih bom v nadaljevanju prvenstva še kako potreboval. S takim pristopom, ki so ga moji soigralci pokazali na tokratni tekmi, se nam ni bati, da se nam ne bi uspelo uvrstiti v končnico," je po tekmi povedal Jordan, ki je najprej zadel dva prosta meta, nato pa je k temu dodal še pet točk. Za zmagovalce je sicer največ točk (30) dosegel Richard Hamilton.
Novo ponižanje so doživeli košarkarji iz Los Angelesa. Njihov poraz v San Antoniu sicer ni presenečenje, izid 108:90 pa to vsekakor je. Aktualni prvaki najmočnejše lige NBA so tako po sredinem hudem porazu v Dallasu še enkrat razočarali. Največ težav jim je povzročal Tim Duncan, ki je v 29 minutah igre dosegel 25 točk, in tako svoji ekipi priigral deseto zaporedno zmago. V gostujoči vrsti je najbolj razočaral Shaquille O'Neal, ki se mu že dolgo ni zgodilo, da bi tekmo končal z vsega 17 točkami, od tega desetimi iz prostih metov, in desetimi skoki. Le malo boljši je bil drugi zvezdnik Kobe Bryant z 20 točkami. Z njihovim porazom so kljub počitku največ pridobili košarkarji Sacramenta, ki imajo tako dobre možnosti za osvojitev prvega mesta pred končnico.
Indiana je v Charlottu doživela poraz s šestimi točkami razlike, obe ekipi pa sta zdaj izenačeni na sedmem mestu v vzhodni konferenci, za šestouvrščeno Philadelphio pa zaostajata za eno zmago. Za četrto zaporedno zmago domačih je Baron Davis dosegel 25 točk in deset podaj, zadel pa je tudi odločilno trojko 15 sekund pred koncem tekme. Za Pacerse je 20 točk dosegel Jermaine O'Neal, Primož Brezec pa je skupaj s svojim dalmatinskim kolegom Brunom Šundovom tekmo preživel na klopi za rezervne igralce. Obe ekipi se bosta že v nedeljo pomerili v Indianapolisu, po tem obračunu pa bo že mnogo bolj jasno, kdo bo imel boljši položaj v končnici.
Košarkarji Bostona so bili po osemnajstih letih spet nepremagljivi za goste iz Clevelanda, saj so zmagali na vseh letošnjih medsebojnih obračunih. Paul Pierce je zadel 22 točk, od tega kar 11 v zadnji četrtini, ko so si domači z delnim izidom 14:0 tudi zagotovili zmago. Wesley Person je za Konjenike dosegel 17 točk, kljub temu pa je bilo to premalo za tretjo zaporedno zmago.
V New Jerseyju je Jason Kidd nanizal 28 točk in 11 podaj in tako jeznim Mrežicam omogočil zmago na osmem zaporednem domačem srečanju. Za goste, ki so doživeli šele svoj drugi poraz v zadnjih 17 tekmah, je bil najučinkovitejši Rasheed Wallace s 17 točkami, ki pa je v prvi četrtini zaradi treh osebnih napak igral vsega sedem minut.
V Philadelphiji je Allen Iverson dosegel kar 38 točk, kljub temu pa so se na koncu uspeha veselili gostje iz sončnega Miamija. V zmagovalni ekipi se je z dvoštevilčnim dosežkom izakazalo kar pet košarkarjev, najboljši pa je bil s 16 točkami Alonzo Mourning. Pol minute pred koncem so domači v izenačenem srečanju zgrešili kar iz treh poskusov, med drugim je bil nenatančen z razdalje tudi Eric Snow, ki bi z uspešnim metom še lahko izenačil. Vladimer Stepania je tokrat odigral le dve minuti, v tem času pa je enkrat neuspešno metal na koš ter enkrat uspešno skočil v obrambi.
Izidi:
Boston Celtics - Cleveland Cavaliers 96:70
Charlotte Hornets - Indiana Pacers 94:88
Philadelphia 76'ers - Miami Heat 77:82
New Jersey Nets - Portland Trail Blazers 97:82
San Antonio Spurs - Los Angeles Lakers 108:90
Denver Nuggets - Washington Wizzards 75:107