
Štirim, zdaj že nekdanjim, nogometnim funkcionarjem so namreč zaradi vpletenosti podkupovanja sodnikov in nameščanja rezultatov izrekli kazni, vseh obtoženih pa je kar 24 uradnikov, medtem ko so pet klubov kaznovali z odvzemom točk.
Nekdanjemu direktorju Vitkovic Radomirju Hrubonu in trenerju Opave, obe moštvi trenutno nastopata v drugi češki ligi, Gustavu Santariusu so pristojni organi poleg šestmesečnega suspenza odmerili tudi denarno kazen v višini 5400 oziroma 1800 evrov, medtem ko je sodnik Vaclav Zejda kaznovan s 4650 evrov denarne kazni in sedmimi meseci prepovedi sojenja oziroma prepovedjo štirih let kakršnega koli udejstvovanja v nogometu. Njegovemu sodniškemu kolegi Jaroslavu Gruberju pa so izrekli prepoved sojenja za obdobje petih mesecev, medtem ko v nogometu ne bo smel delovati tri leta, bančni račun pa se mu bo zmanjšal za 3600 evrov.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.