Cosnefroyu Brabantska puščica, brez slovenskega uspeha

Overijse, 10. 04. 2024 18.33 | Posodobljeno pred 21 dnevi

S.V., STA
0

Z dirko Brabantska puščica, ki sicer ne šteje za točke svetovne serije, se je začel niz ardenskih kolesarskih dirk. Preizkušnjo od Leuvna do Overijseja, dolgo 195,2 kilometra, je dobil Benoit Cosnefroy, francoski kolesar Decathlon AG2R La Mondiale, ki je imel največ moči v sprintu skupine šestih kolesarjev.

Drugo in tretje mesto sta zasedla domača kolesarja Dylan Teuns (Israel–Premier Tech) in Tim Wellens (UAE Team Emirates).

Matevž Govekar (Bahrain-Victorious) je zasedel 65. mesto, za najhitrejšimi je zaostal pet minut in pet sekund, Anže Ravbar (UAE Team Emirates) pa je v svojem debiju na dirkah najvišje ravni odstopil.

Odločilni pobeg se je sicer zgodil 35 kilometrov pred ciljem. Prvi so pobegnili Wellens, Teuns in Marijn van den Berg (EF Education–EasyPost), pozneje so se jim pridružili še štirje tekmovalci. Van den Berg je poskušal z napadom na zadnjem vzponu, kar ga je stalo moči, tako da je pozneje zaostal že pred sprintom. Prvi zasledovalci so na cilj prišli z 28-sekundno zamudo. V zasledovalni skupini je bil najhitrejši Avstralec Michael Matthews (Jayco–AlUla).