Kolesarstvo

Jan Tratnik v Gradcu le za Geraintom Thomasom

Gradec, 26. 07. 2022 20.42 |

Prvi favorit Britanec Geraint Thomas je zmagovalec kriterija Gradca, kolesarske dirke po starem mestnem jedru tega največjega mesta na avstrijskem Štajerskem. Izkazal se je tudi slovenski kolesarski as Jan Tratnik, ki je osvojil drugo mesto.

Nekdanji olimpijski prvak in zmagovalec Toura Geraint Thomas, letos tretji na francoski pentlji, je po 60.980 metrov dolgih krogih pred pisano množico navijačev dobil sklepni sprint v dvoboju z Janom Tratnikom. Omenjena dva sta pobegnila v 57. krogu.

Jan Tratnik in Luka Mezgec
Jan Tratnik in Luka Mezgec FOTO: 24ur.com

Glavnina je prišla v cilj z nekaj sekundami zaostanka, najmočnejši pa je bil Avstrijec Marco Haller, ki je zasedel najnižjo stopničko zmagovalnega odra.

Na jubilejni 25. kriterijski dirki bi moral nastopiti tudi Primož Roglič, a je nastop zaradi poškodbe odpovedal.