Kolesarstvo

Marianne Vos druga etapa in rumena majica

Pariz, 25. 07. 2022 17.31 |

Nizozemka Marianne Vos (Jumbo Visma) je zmagovalka današnje druge etape od Meauxa do Provinsa v dolžini 136,4 km na kolesarski Dirki po Franciji, po njej je prevzela tudi vodstvo v skupni razvrstitvi. Drugo mesto je v ciljnem sprintu šestih ubežnic zasedla Italijanka Silvia Persico, tretje pa Poljakinja Katarzyna Niewiadoma.

Na premiernem ženskem Touru nastopajo tudi tri Slovenke. Od njih je bila na današnji ravninski in zelo živčni etapi – v zadnjih 30 kilometrih je v karavani prišlo do treh skupinskih padcev, v enem od njih pa je bila udeležena tudi Urša Pintar (UAE Team ADQ) – najboljša njena klubska sotekmovalka Eugenia Bujak, ki je z zaostankom 3:22 minute zasedla 76. mesto, medtem ko je Urška Žigart (BikeExchange-Jayco) osvojila 100. mesto (+ 4:17).

Urška Žigart na državnem prvenstvu v vožnji na čas.
Urška Žigart na državnem prvenstvu v vožnji na čas. FOTO: Damjan Žibert

Bujakova je v skupni razvrstitvi na 73. (+ 3:38), Žigartova pa na 98. (+ 4:50) mestu.

V torek bo na sporedu 133 km dolga preizkušnja med krajema Reims in Epernay.