Kolesarstvo

Pogačar pokazal zobe v deževni katalonski etapi

Katalonija, 19. 03. 2024 16.58 |

Slovenski kolesarski zvezdnik Tadej Pogačar je slavil na drugi etapi dirke po Kataloniji od Matara do Vallterja (186,5 km). Do svoje 65. zmage v karieri je prišel po odlični vožnji na finalnem vzponu in tako prevzel vodstvo v skupnem seštevku.

Tadej Pogačar je v težkih vremenskih pogojih tekmece ugnal za več kot minuto. Mikel Landa (Soudal-Quickstep), ki je v cilj pripeljal kot drugi, je namreč za Slovencem zaostal minuto in 23 sekund, sekundo za Špancem pa je etapo zaključil Aleksandr Vlasov (Bora-hansgrohe).

Tadej Pogačar
Tadej Pogačar FOTO: AP

Slovenski kolesar, ki je uvodno etapo po ciljnem sprintu za las končal na drugem mestu, je tokrat okoli pet kilometrov pred koncem napadel iz manjše skupine kolesarjev, prednost pa stopnjeval vse do ciljne črte. Pogačar je s tem prevzel tudi vodstvo v skupni razvrstitvi dirke, kjer ima pred Špancem Lando minuto in 35 sekund naskoka.

V sredo kolesarje čaka nova zahtevna etapa, ki bo potekala od Sant Joan de les Abadessesa do Port Ainee in bo dolga 176,7 km.