Kolesarstvo

Žigartova do enega večjih uspehov v karieri

Torino, 13. 10. 2025 04.14 1 min branja 1

Urška Žigart

Slovenska kolesarka Urška Žigart je na enodnevni dirki Trofeo Tessile&Moda v Piemontu dosegla enega večjih uspehov v karieri. Na dirki prve kategorije je v solidni konkurenci zasedla tretje mesto. Premagali sta jo le domačinka, dvakratna zmagovalka Gira, Elisa Longo Borghini, in letošnja svetovna prvakinja v kronometru Švicarka Marlen Reusser.

Švicarka je na 95,3 kilometra dolgi progi od Valdenga do Orope, ki se je končala z zaključnim vzponom, zaostala 37, Slovenka Urška Žigart, tekmovalka ekipe AG Insurance - Soudal, pa 54 sekund.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Za dekleti so na daljši progi, a z istim zaključnim vzponom, tekmovali tudi moški, spet so prevladovali člani ekipe UAE Emirates. Trije, ki so še v soboto pomagali Tadeju Pogačarju, partnerju Urške Žigart, pri lovljenju pete zaporedne zmage na dirki po Lombardiji, so se uvrstili med prvo deseterico. Za 95. ekipno zmago v sezoni in zvišanje rekorda je poskrbel Adam Yates, Jay Vine je bil tretji, Pavel Sivakov pa šesti.

Od Slovencev je nastopil le Gal Glivar (Alpecin-Deceuninck), z zaostankom šestih minut in 14 sekund je zasedel 58. mesto.

  • katalog
  • kamin
  • kamera
  • rastlinjak
  • kopalnica
  • generator
  • verige
  • vijačnik
  • omare
  • regal
  • radiator
  • sesalnik
  • dereze
KOMENTARJI1

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

FIRBCA
13. 10. 2025 10.04
Napisete v solidni konkurenci joj joj.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1450