Krka brez možnosti proti Mornarju

Bar, 26. 02. 2021 19.47 |

Košarkarji Krke so v 19. krogu lige Aba izgubili na gostovanju pri Mornarju z 61:80. Novomeščanom met tokrat preprosto ni stekel, zaradi česar so bili proti eni od najboljših ekip lige brez pravih možnosti.

Statistika tekme Mornar – Krka
Statistika tekme Mornar – Krka FOTO: Sofascore.com

Košarkarji Krke so po visokem porazu proti Mornarju iz Bara ostali na desetem mestu lestvice s petimi zmagami, medtem ko so Črnogorci začasno skočili na vrh. Dvomov o zmagovalcu tako rekoč ni bilo od samega začetka tekma.

Novomeščani so namreč obračun zelo slabo odprli, prvi koš pa so prek Nejca Bariča dosegli šele po dobrih petih minutah. Takrat so Črnogorci vodili s 13:2. V oči je v prvem polčasu bodlo predvsem slabo zaključevanje napadov Krkašev pod košem, saj so zgrešili nekaj enostavnih polaganj.

Košarkarji Mornarja so ves čas držali dvomestno razliko, Krka pa se je najbolj približala ob koncu druge minute druge četrtine na minus šest. Polčas so domačini dobili s 45:35.

Tretjo četrtino so Novomeščani odprli podobno slabo kot prvo. Prvi koš so v drugem polčasu dosegli po štirih minutah in 50 sekundah, prednost domačih pa je do konca četrtine narasla na 21 točk. Učinkovitost slovenskih košarkarjev v napadu je bila slaba. Varovanci Vladimirja Anzulovića so iz igre zadeli le 22 od 72 metov, kar je bilo precej premalo proti eni najboljših ekip v ligi Aba.

Pri gostih sta 11 točk dosegla Adin Vrabac in Jure Škifić, pri domačih pa je bil s 16 najboljši strelec tekme Sead Sehović. Krka bo v torek na zaostali tekmi 13. kroga gostila FMP.

* Dvorana Topolica, brez gledalcev, sodniki: Obrknežević, Juras, Pecelj (vsi Srbija).
* Mornar: Gabriel 4 (2:4), Needham 7 (2:2), Jeremić 11 (2:2), Gordić 9 (1:3), Šehović 16 (2:2), Smith 5 (1:4), Lazić 2, Vujošević, Hamilton 8, Vranješ 2, Bjelica 12 (1:1), Luković 4.
* Krka: Camphor 8 (0:1), Stipčević 5, Vrabac 11, Barič 10 (3:4), Kosi, Škifić 11, Škedelj 5, Lapornik 4 (2:2), Rebec 3, Vučetić (0:2), Milovanović 4 (2:2).
* Prosti meti: Mornar 11:18, Krka 7:11.
* Met za tri točke: Mornar 9:29 (Šehović 4, Jeremić 3, Needham, Bjelica), Krka 10:39 (Vrabac 3, Camphor 2, Stipčević, Barić, Škedelj, Škifić, Rebec).
* Osebne napake: Mornar 20; Krka 23.