Olimpija v šampionskem slogu do nove zmage: FMP v Stožicah brez možnosti

Ljubljana, 27. 02. 2021 20.46 |

J.B., STA, M.G.
1

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 19. krogu lige Aba nadaljevali z zmagovitim nizom, ki sedaj traja že osem tekem. Tokrat so s 94:86 ugnali beograjski FMP. Zmaji so dobili prve tri četrtine, četrta se je končala z 18:18, in čeprav so se gostje proti koncu tretje približali na le štiri točke zaostanka, zmaga v zaključku ni bila pod vprašajem. Pri Olimpiji so kar štirje dosegli 14 točk ali več, najbolj učinkovit je bil Rion Brown s 17.

Jaka Blažič je tokrat prispeval 15 točk, 16 jih je dodal Jarrod Jones.
Jaka Blažič je tokrat prispeval 15 točk, 16 jih je dodal Jarrod Jones. FOTO: Aba

Košarkarski klub Cedevita Olimpija in glavni trener Jurica Golemac sta dan pred tekmo dosegla dogovor o podaljšanju pogodbe do konca sezone 2022/23 z možnostjo podaljšanja še za sezono 2023/24. Golemac si je pred dvobojem zaželel, da bi se ekipi FMP oddolžili za poraz ob koncu lanskega leta. To se je tudi zgodilo za podaljšanje niza na pet zaporednih domačih zmag nad tekmeci iz beograjskega predmestja, ki jih je v vlogi glavnega trenerja prvič vodil Vanja Guša.

Ljubljančani so uvodno četrtino dobili za pet točk, drugo za dve, tekma pa je bila izenačena le v peti minuti (11:11). Tretji del igre so domači končali z osmimi točkami prednosti, četudi je pred tem narasla že na 14. Taka je bila tudi po dobrih dveh minutah zadnje četrtine, ko je za delni izid 8:2 trojko zadel Alen Hodžić (84:70).

V 35. minuti je bilo že 88:72 za Olimpijo, gostje so se v začetku zadnje minute sicer približali na osem točk zaostanka (82:90), vendar so gostitelji končnico mirno odpeljali do slavja. Američan Rion Cortez Brown je bil s 17 točkami najboljši strelec gostiteljev, na drugi strani jih je 22 zadel Nemanja Nenadić.

Najboljši strelci Cedevite Olimpije
Najboljši strelci Cedevite Olimpije FOTO: Sofascore.com

Cedevita Olimpija bo naslednjo tekmo v evropskem pokalu igrala 2. marca proti Virtusu iz Bologne v Stožicah, prav tam dva dni pozneje v domačem prvenstvu proti Rogaški, v liga Aba pa 6. marca v gosteh z Borcem. Virtus je bil 13. januarja tudi zadnji, ki je premagal Olimpijo, ki je v različnih tekmovanjih odtlej nanizala devet zmag.

Cedevita Olimpija - FMP Beograd 94:86 (27:22, 31:29, 18:17, 18:18)
Brown 17, Jones 16, Blažič 15, Perry 14, Hodžić 11; Nenadić 22.