Agonija Cedevite Olimpije v Evropi se nadaljuje

Riga, 27. 12. 2023 20.13 |

STA, A.V.
1

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 13. krogu evropskega pokala v gosteh izgubili proti ukrajinski ekipi Prometej s 100:105 (30:24, 55:60, 77:78). To je še 13. letošnji poraz Cedevite Olimpije v tem tekmovanju.

Ljubljančani v evropskem pokalu ostajajo brez zmage po 13 tekmah in so na zadnjem mestu v skupini A. Za Prometej je to bila sedma zmaga in ostaja v boju za končnico.

Izbranci trenerja Simoneja Pianigianija bi z zmago ohranili teoretične možnosti za preboj v končnico, po današnjem porazu pa možnosti za preboj med najboljših 12 ekip slovenski prvaki nimajo več. V današnjem dvoboju sta bili ekipi precej strelsko razpoloženi. Ljubljančani so v začetku držali prednost v svojih rokah, po košu Jake Blažiča je bilo 13:7. Izenačeno prvo četrtino je Cedevita Olimpija na koncu dobila s šestimi točkami prednosti (30:24).

V drugi četrtini se slovenski zasedbi ni uspelo odcepiti od tekmeca, Prometej je vseskozi držal stik, nato pa sredi četrtine tudi povedel z 42:41. Blažič je z metom za tri točke Cedevito Olimpijo znova popeljal v vodstvo (45:42). Obe ekipi sta bili še naprej razpoloženi v napadu, prednost se je nekajkrat izmenjala, ob polčasu pa so domačini vodili za pet točk (60:55).

Statistika tekme: Prometej vs. Cedevita Olimpija
Statistika tekme: Prometej vs. Cedevita Olimpija FOTO: Sofascore.com

Tudi po glavnem odmoru sta ekipi nadaljevali v enakem slogu. Gregor Glas je s trojko Cedevito Olimpijo popeljal do vodstva 70:67, a Ljubljančani na tem niso gradili. Dvoboj je ostal izenačen, v sklepno četrtino pa je Prometej nesel točko prednosti (78:77).

Po trojki Blažiča je slovenska zasedba povedla s 87:83, vendar je bil pred končnico tekme izid znova izenačen. Tri minute pred koncem je bilo 91:91, minuto in pol pred iztekom časa pa 98:98. Toda končnica se ni razpletla po željah Ljubljančanov, bolj zbrani so bili košarkarji Prometeja, odločilno pa so povedli 38 sekund pred koncem, ko je za +5 (103:98) zadel Ronald March.

Pri Cedeviti Olimpiji je bil s 26 točkami, osmimi skoki in petimi podajami najučinkovitejši Blažič, Justin Cobbs je pristavil 23, Karlo Matković pa 17 točk. Za ukrajinsko zasedbo sta po 17 točk dosegla Gian Clavell in Tai Odiase.