All-Star: Razburljiv obračun v Chicagu pripadel LeBronu in Dončiću

Chicago, 17. 02. 2020 05.12 |

V začetni peterki zasedbe prvega zvezdnika Los Angeles Lakersov LeBrona Jamesa je nastopil tudi slovenski košarkarski superzvezdnik Luka Dončić, ki je ob tesni zmagi svojega moštva nad zasedbo Giannisa Antetokounmpa v 18 minutah igre prispeval osem točk, štiri podaje in eno ukradeno žogo.

Iz 24UR: 69. večer vseh zvezd
Kawhi Leonard (Los Angeles Clippers) je bil s 30 točkami, sedmimi skoki, štirimi podajami in dvema ukradenima žogama najučinkovitejši posameznik zmagovalnega moštva, s čimer si je prislužil nagrado za najkoristnejšega igralca tekme v Chicagu.

Pred začetkom ekshibicijskega dvoboja v vetrovnem mestu so se še enkrat več poklonili tragično preminulemu Kobeju Bryantu in njegovi hčerki Gianni, pri čemer so člani zasedbe Giannisa Antetokounmpa na svojih dresih nosili številko 24, člani nasprotne zasedbe LeBrona Jamesa pa številko 2.

Če je bil obračun na 69. All-Star vikendu v Chicagu v prvih treh četrtinah bolj prijateljskega značaja, pa se je pošteno "zaiskrilo" v zadnjem delu igre, ko je bilo po spremenjenem formatu tekmovanja za zmago treba doseči 157 točk. Vsaka od uvodnih treh četrtin v ustaljeni dolžini 12 minut je bila namreč obravnavana kot posamična tekma, zmagovalna zasedba vsake od omenjenih četrtin pa je prejela po 100.000 dolarjev, ki so jih namenili izbrani dobrodelni organizaciji iz Chicaga.

Moštvo LeBron James vs. moštvo Giannis Antetokounmpo 157:155
1. četrtina: 53:41
2. četrtina: 30:51
3. četrtina: 41:41
Izid po treh četrtinah: 124:133 za moštvo Giannisa Antetokounmpa.

Po izteku 36 minut igre so sešteli vse izide po prvih treh četrtinah in višji vsoti (kot je razvidno zgoraj) prišteli dodatnih 24 točk, kar je postal ciljni izid za skupnega zmagovalca brez časovne omejitve zadnje četrtine. Moštvo prvega zvezdnika Lakersov je tako za končno zmago prejelo še dodatnih 200.000 dolarjev, ki bodo namenjeni socialno ogroženim posameznikom oziroma družinam.

Slovenski košarkarski superzvezdnik Luka Dončić je bil z 20 leti najmlajši član začetne peterke na All-Star tekmah po LeBronu Jamesu, ki je bil leta 2005 star prav tako 20 let. FOTO: AP
Lukovo zabijanje v 5. minuti
Svoji edini točki v prvem polčasu je slovenski košarkarski superzvezdnik Luka Dončić dosegel z atraktivnim zabijanjem v 5. minuti, zasedba LeBrona Jamesa pa je v drugi polovici uvodne četrtine tekmecu nekoliko ušla in dobila ta del igre z 12 točkami naskoka (53:41).

Razmerje moči med moštvoma v čikaškem United Centru se je spremenilo v drugi četrtini, ki jo je moštvo prvega zvezdnika vzhodne konference Giannisa Antetokounmpa dobilo kar z 51:30, k temu pa je gonilna sila Milwaukee Bucksov prispevala levji delež s številnimi podajami in točkami. Ob omenjenem grškem reprezentantu, ki je na koncu zbral 25 točk, sta bila s 23 oziroma 22 točkami pri Vzhodu med najučinkovitejšimi posamezniki še zvezdnika Bostona oziroma Philadelphie 76'ersov, Kemba Walker in Joel Embiid.

Izenačena tretja četrtina, razburljiva končnica
Po zelo izenačeni tretji četrtini (41:41) je, kot že zapisano, sledilo seštevanje točk na obeh straneh, po katerem je bilo boljši zasedbi po 36 minutah (Vzhod) prištetih še 24 točk. Tako smo dobili končno številko 157 točk, ki jih je bilo treba doseči za končno zmago. To je spodbudilo največje zvezdnike najmočnejše košarkarske lige na svetu, ki so s precej bolj angažirano igro tako v obrambi kot v napadu prispevali k dramatičnemu zaključku tekme.

Prvi zvezdnik Los Angeles Clippersov Kawhi Leonard je prejel nagrado za najkoristnejšega (MVP) igralca All-Star tekme v Chicagu. FOTO: AP
Pri vodstvu Zahoda s 153:152 smo videli nekaj spornih sodniških odločitev na eni in drugi strani, kar je še dodatno dvignilo pritisk udeležencem kot tudi gledalcem ob igrišču in na tribunah. Pri izidu 156:155 je po dosojeni osebni napaki nad Anthonyjem Davisom (Los Angeles Lakers) postalo jasno, da zvezdnikom zahodne konference za končno zmago zadostuje le še točka. Po zgrešenem prvem prostem metu se je glavni center "Jezernikov" le uspel zbrati in z zadetim drugim prostim metom prinesti prestižno zmago svojemu moštvu na čustveno zelo obarvanem koncu tedna v Chicagu.

Luka Dončić je v 18 minutah igre zbral osem točk, štiri podaje in eno ukradeno žogo (met iz igre: 3/6, met za tri točke: 2/5).

Moštvo LeBrona Jamesa (Zahod):

Začetna peterka: LeBrona James (LA Lakers), Anthony Davis (LA Lakers), Kawhi Leonard (LA Clippers), Luka Dončić (Dallas) in James Harden (Houston).

Rezervna klop: Ben Simmons (Philadelphia), Nikola Jokić (Denver), Jayson Tatum (Boston), Chris Paul (Oklahoma City), Russell Westbrook (Houston), Domantas Sabonis (Indiana), * Damian Lillard (Portland) - zaradi poškodbe ga je zamenjal Devin Booker (Phoenix Suns).

Glavni trener: Frank Vogel (Los Angeles Lakers)

Moštvo Giannisa Antetokounmpa (Vzhod):

Začetna peterka: Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucsk), Joel Embiid (Philadelphia), Pascal Siakam (Toronto), Kemba Walker (Boston), Trae Young (Atlanta).

Rezervna klop: Khris Middleton (Milwaukee), Bam Adebayo (Miami), Rudy Gobert (Utah), Jimmy Butler (Miami), Kyle Lowry (Toronto), Brandon Ingram (New Orleans), Donovan Mitchell (Utah).

Glavni trener: Nick Nurse (Toronto Raptors).