'Nezemeljski' Dončić in njegovih 73 točk za 'vse večne čase'

Dallas, 27. 01. 2024 06.05 |

V ligi NBA so košarkarji Dallasa končno zmagali. Na krilih Luka Dončića, ki je dosegel komaj verjetnih 73 točk, kar je nov klubski rekord in četrti dosežek v zgodovini lige, so s 148:143 na gostovanju premagali Atlanto. Ljubljančan je dodal še deset skokov in sedem podaj v 45 minutah igre. Teksašani so prekinili niz treh zaporednih porazov. Zamujeno zgodovinsko tekmo našega košarkarskega virtuoza lahko v vsakem trenutku pogledate v bogatem arhivu VOYO.

Luka Dončič je v severnoameriški ligi NBA dosegel osebni rekord po številu točk. Na gostovanju pri Atlanta Hawks je k zmagi Dallas Mavericks s 148:143 prispeval kar 73 točk. S tem je popravil tudi rekord kluba in poskrbel za najboljši dosežek sezone v ligi. Dončić, ki je z 41 točkami v prvem polčasu dosegel tudi rekord Dallasa po številu točk v enem polčasu, je igral skoraj 45 minut, iz igre je metal 25:33, trojke 8:13, proste mete pa 15:16. Temu je dodal še deset skokov in sedem podaj ter eno ukradeno žogo. Njegovo čudežno predstavo si lahko v vsakem trenutku ogledate v bogatem arhivu VOYO

V zgodovini NBA sta več točk od Dončića na eni tekmi dosegla le legendarna Wilt Chamberlain (100 in 78) in Kobe Bryant (81).

Dallas bo naslednjo tekmo igral v noči na nedeljo, ko bo gostil Sacramento Kings.

Atlanta Hawks vs Dallas Mavericks
Atlanta Hawks vs Dallas Mavericks FOTO: Sofascore.com

Izidi, liga NBA:
Atlanta Hawks - Dallas Mavericks 143:148 (31:27, 35:39, 36:42, 41:40)
Luka Dončić 73 točk, 25:33 iz igre, 8:13 za tri, prosti meti 15:16, deset skokov in sedem podaj v 45 minutah).

Charlotte Hornets - Houston Rockets           104:138

Indiana Pacers - Phoenix Suns                 133:131

Toronto Raptors - LA Clippers                 107:127

Memphis Grizzlies - Orlando Magic             107:106

Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers         100:112

New Orleans Pelicans - Oklahoma City Thunder   83:107

San Antonio Spurs - Portland Trail Blazers    116:100