Atlanta prekinila niz porazov, Brooklyn na vzhodu ostaja na vrhu

Dallas, 26. 04. 2021 07.37 |

V košarkarski ligi NBA Dallas Luke Dončića, Miami Gorana Dragića in Denver Vlatka Čančarja niso imeli tekem. V noči na ponedeljek se je Brooklyn po zmagi nad Phoenixom s 128:119 utrdil na prvem mestu vzhodne konference in ima dve zmagi več od drugouvrščene Philadelphie.

Kevin Durant
Kevin Durant FOTO: AP

Pri mrežicah sta v odsotnosti Jamesa Hardna, ki je manjkal že na deseti zaporedni tekmi, blestela Kyrie Irving in Kevin Durant

V kalifornijskem dvoboju je Golden State premagal Sacramento s 117:113. Osrednja osebnost dvoboja je bil Stephen Curry, ki je dosegel 37 točk ter postavil nov mesečni rekord v ligi NBA v zadetih trojkah. Curry je dosegel sedem trojk, skupno v tem mesecu pa kar 85 oziroma tri več od doslej rekordnega dosežka Jamesa Hardna iz novembra 2019. Branilec Brooklyna je tedaj igral za Houston Rockets.

Prvi je soncem nasul 34 točk in 15. tekmo v tej sezoni končal z več kot 30 točkami, drugi pa se je po treh tekmah odsotnosti vrnil na veliko sceno in v 28 minutah dosegel 33 točk. Pri Phoenixu je bil najbolj učinkovit Devin Booker s 36 točkami, Deandre Ayton je prispeval 20 točk in 13 skokov. Atlanta je po šestih porazih dosegla prvo zmago. Na krilih Srba Bogdana Bogdanovića, ki je dosegel 32 točk, je Milwaukee ukanila s 111:104. Poleg njega je pomembno vlogo odigral tudi Lou Williams, ki je vseh svojih 15 točk dosegel v zadnji četrtini, zavoljo poškodbe pa ni igral prvi zvezdnik Trae Young. Pri Milwaukeeju sta bila najbolj učinkovita Grk Janis Antetokounmpo z 31 točkami in 14 skoki ter Khris Middletons s 23 točkami. Charlotte je bil boljši od Bostona s 125:104, Memphis je v Portlandu slavil s 120:113, Washington je ukanil Cleveland s 119:110, Indiana je v Orlandu slavila s 131:112, v kalifornijskem dvoboju pa je Golden State premagal Sacramento s 117:113.

Vsi trije klubi slovenskih košarkarjev bodo igrali v noči na torek. Miami bo gostil Chicago, Denver se bo doma pomeril z Memphisom, Dallas pa bo gostoval v Sacramentu.

Charlotte Hornets – Boston Celtics                    125:104

Brooklyn Nets – Phoenix Suns                              128:119

Portland Trail Blazers – Memphis Grizzlies      113:120

Washington Wizards – Cleveland Cavaliers     119:110

Atlanta Hawks – Milwaukee Bucks                       111:104

Orlando Magic – Indiana Pacers                            112:131

Golden State Warriors – Sacramento Kings    117:113