Real pred derbijem z Atleticom zavzel vrh lestvice, prvenec Rodryga

Madrid, Palma, 25. 09. 2019 21.14 |

Atletico Madrid je v šestem krogu španske La Lige slavil na gostovanju pri Mallorci z 2:0. Zmagovita zadetka za colchonerose, pri katerih je vso tekmo branil slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak, sta zabila izkušeni Diego Costa in mladi dragulj Joao Felix. V zaključku tekme je bil zaradi nešportnega vedenja izključen rezervist Alvaro Morata. Ta bo tako izpustil mestni derbi z Realom, ki je doma z 2:0 ugnal Osasuno.

Costa je načel mrežo Mallorce.
Costa je načel mrežo Mallorce. FOTO: AP

Atletico se je z zmago vsaj začasno s 13 točkami povzpel na sam vrh lestvice, Mallorca pa ostaja pri štirih in ostaja pri dnu ligaške lestvice. Za zmago sta poskrbela Diego Costa, ki je mrežo Majorčanov načel v 26. minuti, ko je z glavo pretvoril podajo Kokeja v zadetek, ter Joao Felix, ki mu je v 64. minuti krepko pomagal tudi eden od domačih branilcev. Ta je žogo po strelu Portugalca namreč preusmeril tako, da je vratar Manolo Reina bil povsem nemočen, ob temu pa ga je 'izdala' še vratnica. Zmaga Madridčanov bi lahko bila še višja, še posebej če bi Atleti izkoristili nekatere lepe priložnosti v prvem polčasu.

V 78. minuti je Atletico ostal z le desetimi možmi v polju, saj si je predčasno pot pod prho prislužil Alvaro Morata. Ta se je najprej zapletel v obračun vročih glav s Xiscom Camposom in dobil rumeni karton, nato pa minuto kasneje še s Salvo Sevillo. Ob drugem rumenem kartonu, ki mu ga je pokazal glavni sodnik Alejandro Hernandez, je to pomenilo izključitev. Mallorca kljub temu do konca tekme ni uspela izkoristiti terenske premoči, Jan Oblak pa je ohranil mrežo nedotaknjeno četrtič v tej sezoni La lige. Izključitev Morate pomeni, da trener Diego Simeone nanj ne bo mogel računati na sobotnem derbiju z Real Madridom na Wandi Metropolitano.

Real na 'brazilski pogon', po golu Viniciusa še ligaški prvenec Rodryga
Nogometaši Reala so pred kratko potjo proti severovzhod prestolnice na domačem Santiagu Bernabeuu hitro prevzeli vajeti v svoje noge in pokazali, da jih po zadnji zmagi v Sevilli zanimajo le nove tri točke. Luka Jović je imel v 18. minuti tekme lepo priložnost, da vpiše prvi zadetek na uradni tekmi za Real, a je njegov poskus šel za las čez vrata. Dve minuti kasneje je imel priložnost za zadetek še Toni Kroos, a je žoga švignila mimo desne vratnice. Kar ni uspelo Joviću in Kroosu, pa je Viniciusu Juniorju. Ta je s pomočjo bočnega branilca Manuela Castra, ki ga je žoga oplazila, s strelom s kakšnih 24 metrov z desnico matiral gostujočega vratarja Rubena Martineza. Akcija se je sicer začela tako, da je Casemiro zgrešil žogo, ko jo je želel podati, a se je nato do nje dokopal Kroos, ki je na deni strani našel Viniciusa. Polčas na Bernabeuu se je tako zaključil z vodstvom Reala z 1:0.

Srbski napadalec Jović je bil blizu zadetku tudi na začetku drugega polčasa, ko je na robu kazenskega prostora dobil lepo podajo, se osvobodil branilca, a nato znova meril za las nenatančno prek vrat Osasune. Jović je prvi gol v dresu Real le dočakal v 58. minuti, ko je izkoristil podajo Lucasa Vazqueza, a si je nato glavni sodnik tekme Antonio Mateu Lahoz po posvetu z video sobo ogledal posnetek in zadetek Jovića razveljavil zaradi "milimetrskega" prepovedanega položaja. Kar ni uspelo Joviću, je nato v 72. minuti Rodrygu, ki je svoj praktično prvi stik z žogo po vstopu s klopi spremenil v prvi zadetek na uradnih tekmah za svoj novi klub. Brazilec je sprejel diagonalno podajo rojaka Casemira in zdrvel v kazenski prostor, kjer si je v padcu pripravil strel z desnico in zadel v daljši kot za 2:0. To je bilo dovolj za potrditev zmage "kraljevega kluba", ki je pred derbijem tudi na račun spodrsljajev najbližjih tekmecev zdaj povsem sam na vrhu lestvice s točko naskoka pred Atleticom.