Barcelona in Monaco izenačila izid v zmagah

Barcelona, 26. 04. 2024 23.25 | Posodobljeno pred 10 dnevi

STA, S.V.
0

Košarkarji Monaca so na drugi četrtfinalni tekmi Evrolige premagali Fenerbahče s 93:88 in izid v zmagah izenačili na 1:1. Podoben scenarij je uspelo spisati tudi Barceloni, ki je s 77:69 ugnala Olympiakos.

Monaco je proti Fenerbahčeju presenetljivo izgubil prvo tekmo na domačem igrišču, danes pa je vendarle razveselil svoje navijače. Monačani so silovito začeli in v prvi četrtini vodili že za 16 točk, a so Turki do polčasa praktično izničili zaostanek.

Nalet so nadaljevali v tretji četrtini, ki so jo dobili s 24:11 ter povedli za devet točk. V zadnji pa so znova prevladovali domačini, ki so na koncu slavili s 93:88. Jordan Loyd je 11 sekund pred koncem dosegel odločilno trojko za zmago.

Loyd je tekmo končal s 15 točkami, z 18 je bil najboljši strelec Monaca Donatas Motiejunas. Pri Fenerbahčeju je 25 točk dosegel Tyler Dorsey, 23 pa Scottie Wilbekin, a sta imela premalo pomoči soigralcev.

Barcelona v zadnji četrtini strla odpor Grkov

Barcelona je po porazu na prvi tekmi tokrat vodila večji del tekme, ki pa je bila na trenutke spet zelo izenačena. Še dobrih šest minut pred koncem so Grki zaostajali le za dve točki. Končnica pa je bila v domeni gostiteljev, ki so prek Tomaša Satroranskyja tri minute pred koncem povedli za 12 točk in prednost uspešno zadržali.

Statistika Barcelona - Olympiakos
Statistika Barcelona - Olympiakos FOTO: Sofascore.com

Pri Barceloni je tokrat s 24 točkami izstopal Jabari Parker, pri Olympiakosu pa Alec Peters z 20.

V četrtek so košarkarji Panathinaikosa premagali Maccabi Tel Aviv s 95:79 in izid v zmagah poravnali na 1:1. Madridski Real pa je še drugič ugnal Baskonio Vitorio, tokrat s 101:90.