Real na krilih Randolpha novo sezono začel z visoko zmago, poraz Barcelone

Moskva, 11. 10. 2018 21.29 |

Madridski Real je na uvodni tekmi visoko porazil turško Darušafako (109:93). Od samega začetka dalje je blestel slovenski reprezentant Anthony Randolph. Ta se je na koncu zaustavil pri 16 točkah, 3 podajah in enem skoku. Košarkarji Barcelone so sezono začeli z visokim porazom v Moskvi. CSKA je na prvi tekmi sezone premagal Katalonce s 95:75, Jaka Blažič je zbral 11 točk.

Randolph je bil prvi strelec Reala na prvi tekmi evrolige.
Randolph je bil prvi strelec Reala na prvi tekmi evrolige. FOTO: AP

Madridski Real na uvodni tekmi ni imel nikakršnih težav z Darušafako. Madridčani so počasi, a vztrajno povečevali prednost iz četrtine v četrtino, v tretji pa so gostom nasuli kar 38 točk. V zadnji četrtini so povedli celo s 26 točkami razlike (101:75), nato pa malce stopili s plina, tako da so gostje v zadnjih šestih minutah tekme poraz ublažili.

Slovenski reprezentant Anthony Randolph je blestel v prvem polčasu in v prvih treh minutah tretje četrtine, ko je z metom za tri točke dosegel svojo 16. točko. Prav toliko jih je imel na koncu, v zadnji četrtini je namreč obsedel na klopi. Skupno je v 20 minutah igre zbral še tri podaje in en skok. Klemen Prepelič je igral le sedem minut in zabeležil dve točki ter dva skoka. Randolph je bil s 16 točkami tudi prvi strelec kraljevega kluba.

Visok poraz Barcelone, 11 točk Blažiča
Košarkarji Barcelone so evroligaško sezono začeli z visokim porazom v Moskvi. CSKA je na prvi tekmi sezone premagal Katalonce s 95:75, slovenski reprezentant Jaka Blažič pa je za poražence prispeval 11 točk in bil drugi strelec Kataloncev. Pri domačih je blestel trio Cory Higgins (18 točk), Nando de Colo (17) in Will Clyburn (13 + 9 skokov).

Tekmo, na kateri je sodil tudi slovenski sodnik Matej Boltauzer, so sebi v prid Moskovčani odločili že v prvem polčasu, ki so ga dobili z 51:29. Vodstvo so nato v drugem nadzirali, Katalonci so se uspeli približati na začetku zadnje četrtine na 60:69, nato pa so košarkarji CSKA-ja znova zaigrali bolje in na koncu prepričljivo slavili z 20 točkami razlike (95:75).

Slovenski reprezentant Jaka Blažič je v dresu Barcelone preživel dobrih 17 minut, v tem času pa je vknjižil 11 točk, 2 skoka in podajo.

CSKA Moskva - Barcelona 95:75 (21:17, 30:12, 18:29, 26:17)

Panathinaikos - Maccabi Fox 89:84 (26:24, 20:21, 24:22, 19:17)

Bayern - Anadolu Efes 71:90 (19:18, 18:26, 14:28, 20:18)

Real Madrid - Darušafaka 109:93 (25:18, 28:20, 38:31, 18:24)