Blažičeva Barcelona nadigrala Maccabi, CSKA v končnici strl odpor Olympiacosa

Moskva/Vitoria/Carigrad/Barcelona, 01. 11. 2018 23.54 |

Košarkarji Barcelone so v obračunu 5. kroga Evrolige suvereno z izidom 74 : 58 nadigrali moštvo Maccabija iz Tel Aviva. Slovenski reprezentant v dresu 'blaugrane' Jaka Blažič je na parketu preživel vsega 6 minut in se ni vpisal med strelce. V derbiju večera pa je moskovski CSKA dosegel tesno zmago proti Olympiacosu iz Pireja z 69 : 65.

Čeprav so v zadnjo četrtino dvoboja z Olympiacosom krenili s prednostjo osmih točk (52 : 44), so se košarkarji moskovskega CSKA-ja morali še kako potruditi za nov evroligaški par točk. Neuničljivi Vasilis Spanulis je namreč tri minute pred koncem tekme s trojko poskrbel za izenačenje izida na 61 : 61, toda domači so z natančnim izvajanjem prostih metov Willa Clyburna v končnici le prišli do tesne, a zaslužene zmage.

Omenjeni Spanulis se je ustavil pri 16 točkah, pri zmagovalcih pa je izstopal nekdanji realovec Sergio Rodriguez z 20 točkami ob 60-odstotnem metu izza črte 6,75 metra (6/10). Baskonia je z odlično 3. četrtino, ki so jo Baski dobili s 15 točkami razlike (26 : 11), zlahka 'preskočila' turško Darušafako. Pri slednji sta po 12 točk dosegla Eric in Savas, medtem ko je bil Shengelia s 13 točkami najuspešnejši posameznik pri Baskonii.

Slovenski reprezentančni branilec Jaka Blažič se v dresu Barcelone tokrat ni naigral. FOTO: Damjan Žibert

Fenerbahče je v 5. krogu gostil münchenski Bayern, ki se je pogumno zoperstavil letošnjemu finalistu evrolige. Luigi Datome je prispeval 19 točk, Jan Vesely pa 16 za zmago Turkov z 88 : 84. Barcelona je ob statistični ničli slovenskega reprezentanta Jake Blažiča lažje od pričakovanj nadigrala izraelski Maccabi. Claver, Kuric in Tomić so skupaj prispevali več kot polovico točk za 'blaugrano' (39), ki je - kot že rečeno -, slavila s prepričljivih 74 : 58.