Kljub izjemnemu Dončiću visok poraz zdesetkanega Dallasa proti aktualnemu prvaku

Denver, 19. 12. 2023 06.21 |

Košarkarji Dallasa so v noči na torek gostovali pri aktualnemu prvaku severnoameriške košarkarske lige Denverju in visoko izgubili s 130:104. Oslabljeni Teksašani so bili le v drugi četrtini enakovreden tekmec Nikoli Jokiću in druščini, vse ostalo pa je bilo močno na strani moštva iz zvezne države Kolorado. Slovenski košarkarski as Luka Dončić je bil še enkrat več na izjemni ravni (38 točk, 11 skokov in 8 podaj), a je bil ob odsotnosti številnih nosilcev igre Dallasa tokrat precej osamljen v boju z Nuggetsi.

Denver je že v uvodnih 12 minutah dvoboja pokazal, da odličnemu Dallasu v zadnjem obdobju ne bo puščal veliko odprtega prostora za neovirane mete. Ti so sicer stalnica v igri varovancev trenerja Jasona Kidda v letošnji sezoni, saj so eno od najboljših moštev v ligi, ko je govora o ustvarjanju priložnosti za odprte mete z razdalje.

Prvi zvezdnik teksaškega moštva Luka Dončić je bil tokrat osamljeni jezdec v boju z aktualnim prvakom lige NBA, ki je vnovič pokazal vso svojo moč in kakovost. Kljub tokrat precej skromnejšemu učinku Denverjevega zvezdniškega centra Nikole Jokića (8 točk, 9 skokov in 7 podaj) so domači na krilih odlične obrambe in razpoloženega terceta Jamal Murray (22 točk) - Aaron Gordon (21 točk) - Reggie Jackson (20 točk) že na začetku dvoboja začrtali temelje za končno zmago s 130:104.

Odsotnost številnih nosilcev (Kyrie Irving, Maxi Kleber, Josh Green in Dereck Lively II) se je še kako poznala v igri Mavsov, ki preprosto niso našli ravnotežja med igro v napadu in obrambi. Jasno je, da je moral še enkrat več vso odgovornost na svoja pleča prevzeti prvi zvezdnik gostov Luka Dončić, ki je do odhoda na glavni odmor ob prednosti Denverja z 68:59 (prva četrtina se je končala z razliko osmih točk v korist domačih, 28:20, op. p.) dosegel neverjetnih 28 točk.

Tudi v nadaljevanju tekme se razmerja moči na parketu Ball Arene niso spremenila. Denver je iz minute v minuto višal svojo prednost, na začetku zadnje četrtine je ta znašala že +23 (103:80), in  ko je slabih deset minut pred koncem dvoboja na semaforju kazalo 111:84, je Kidd na klop poklical svojega prvega zvezdnika, ki je ob 56-odstotnem metu iz igre (13/24) obračun v zvezni državi Kolorado končal z 38 točkami, 11 skoki in osmimi podajami. To je bil ob 16 zmagah 10. poraz za Teksašane, ki na skupni lestvici prvenstva zasedajo deveto mesto.