Bojevniki le prekinili niz porazov, na vrsti gostovanje pri Dončićevem Dallasu

Memphis, 20. 11. 2019 07.48 |

Golden State Warriorsi, ta čas najslabša ekipa severnoameriške poklicne košarkarske lige NBA, so z zmago v gosteh pri Memphis Grizzliesih (114:95) prekinili skoraj dva tedna dolg črn niz. Za nekaj sivih las je poskrbel Draymond Green, ki si je v tretji četrtini poškodoval komolec, a se je nato v zadnji vrnil v igro in le za dve točki zgrešil trojni dvojček.

Draymond Green je z osmimi točkami, desetimi skoki in 11 podajami Bojevnike popeljal do prve zmage v skoraj dveh tednih in jim pomagal prekiniti niz sedmih zaporednih porazov, najboljši strelec je bil Alec Burks z 29 točkami, Glenn Robinson III. je k zmagi dodal 20 točk.

Marquese Chriss je prikazal najboljšo tekmo sezone s 17 točkami, šestimi skoki in petimi blokadami, novinec Eric Paschall pa je dodal 17 točk.

Golden State je sicer igral tudi brez dveh ključnih košarkarjev; prvi zvezdnik Stephen Curry je imel pred časom operacijo dlani, Klay Thompson pa kolena. Skupno zaradi zdravstvenih težav manjka v ekipi kar sedem igralcev.

Naslednjo tekmo bodo Bojevniki igrali v noči na četrtek, ko bodo gostovali pri Dallas Mavericksih slovenskega zvezdnika Luke Dončića.