Borac - Cedevita Olimpija 76:85

Čačak, 03. 10. 2021 21.17 |

Košarkarji Cedevite Olimpije so v drugem krogu lige Aba v gosteh premagali Borac iz Čačka s 85:76 (24:12, 44:34, 68:48).

Ljubljanski košarkarji so dosegli drugo zmago v regionalnem tekmovanju. Po uvodni visoki zmagi nad tekmeci iz Novega mesta z 88:56 so danes brez posebnih težav slavili tudi v Čačku in se zavihteli na vrh lestvice.

Do četrte minute je bila tekma izenačena, nato pa so vajeti igre v svoje roke vzeli izbranci ljubljanskega trenerja Jurice Golemca. Po izidu 9:9 so gostitelje zasenčili v vseh elementih igre in prvo četrtino zaključili z vodstvom s 24:12, najvišjo prednost v prvi polovici dvoboja pa so imeli v 17. minuti, ko je bilo 40:25.

Zmaji so slabo odprli drugi polčas in gostiteljem dovolili, da so se jim v 23. minuti približali na štiri točke zaostanka (46:42). Nato so znova zaigrali resno in odgovorno ter po delnem izidu 11:0 tri minute kasneje povedli s 57:42, ob koncu zadnje četrtine pa si priigrali tudi najvišje vodstvo na tekmi (68:48) ter tako razrešili vse dvome o zmagi.

V ljubljanski ekipi sta bila najbolj učinkovita Jacob Pullen s 23 in Melvin Ejim z 18 točkami, medtem ko je Zach Auguste 14 točkam dodal še 12 skokov.

Ljubljanska zasedba bo naslednjo tekmo v tem regionalnem tekmovanju igrala 11. oktobra, ko bo gostila FMP.