Krka v Čačku do zelo pomembne zmage

Čačak, 19. 11. 2020 20.11 |

J.B., STA
0

Košarkarji Krke so prišli do svoje druge zmage v novi sezone lige Aba. V neposrednem boju ekip, ko naj bi se po pričakovanjih borili za obstanek, so z 90:86 ugnali domačo zasedbo Borca. Junak srečanja je bil Jure Škifić, ki je dosegel kar 28 točk, potem ko je na prejšnjih dveh obračunih skupno dosegel le dve.

Pomembna zmaga za Krko po nesrečno izgubljenem dvoboju z Mego.
Pomembna zmaga za Krko po nesrečno izgubljenem dvoboju z Mego. FOTO: Liga ABA

Novomeščani so v 8. krogu lige Aba gostovali pri Borcu v Čačku, ki je tako kot Krka v tem regionalnem košarkarskem prvenstvu od začetka pridelal le eno zmago – v prvem krogu proti slovitemu moštvu iz Beograda Partizanu. Krkaši zato srbskega tekmeca niso jemali zlahka in so se s spoštovanjem lotili zasedbe iz Čačka, ki je v letošnji sezoni nova članica lige Aba.

Krka je v dvorani Borac zaigrala po nesrečno izgubljeni tekmi z Mego. Krkaši so bili po začetnem lovljenju in uigravanju podjetnejši pod obročema. Prvi četrtini so dobili z izidoma 27:20 in 23:21 ter šli v slačilnico z vodstvom 50:41.

Po polčasu so se domači košarkarji prebudili, resneje zapretili in na začetku zadnje četrtine izenačili (72:72). Začela se je igra mačke z mišjo. Manj kot štiri minute pred koncem so domači še drugič izenačili (79:79) ter za hip povedli (80:79), a so gostje nadzorovali potek igre. Zadnja minuta se je začela z novim izenačenjem 86:86.

V dramatični končnici so bili taktično bolj zbrani člani slovenske zasedbe in s prostima metoma Luke Lapornika, zadnjima košema na tekmi, vpisali drugo zmago v sezoni 2020/21 lige Aba (90:86). Krkaši so pred tem edini dve tekmi proti Borcu v Čačku odigrali v sezoni 2017/18 v 2. ligi Aba, ko so v ligaškem delu izgubili, nato pa v polfinalu zaključnega turnirja zmagali.

Najzanesljivejši na parketu je bil Zadrčan Jure Škifić, letošnja pridobitev Novega mesta, ki je bil z 28 točkami najboljši strelec obračuna. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Nemanja Todorović s 24 točkami.

Krko po reprezentančnem premoru v 9. krogu čaka gostujoči slovenski obračun proti Kopru Primorski (6. 12.).