Košarka

Boston do zmage po podaljšku

Ljubljana, 08. 12. 2008 09.07 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Košarkarji v ligi NBA so v noči na ponedeljek odigrali pet tekem. Od Slovencev sta se na parketu potila Rašo Nesterović in Saša Vujačić.

Ray Allen
Ray Allen FOTO: Reuters

Uspešnejši je bil Rašo Nesterović (Indiana Pacers), ki je dosegel 14 točk in v statistiko vpisal še štiri skoke ter tri podaje. Saša Vujačič (Los Angeles Lakers) je v 17 minutah vknjižil dve točki. Kljub temu pa je bil Mariborčan Vujačič uspešnejši.

Košarkarji Los Angelesa so namreč premagali Milwaukee Bucks 105:92. Igralci iz mesta angelov so na krilih Kobeja Bryanta (20 točk) in Dereka Fisherja (19 točk) brez večjih težav ugnali nasprotnike, pri katerih je bil s 15 točkami najučinkovitejši Joe Alexander.

Indiana pa se je dobro upirala Bostonu. Prvaki so namreč šele po podaljšku premagali varovance Jima O'Briena (122:117). Največ je zmagi Bostona pripomogel Ray Allen, ki je bil s 35 točkami tudi najboljši strelec tekme. Pri Indiani jih je Marquis Daniels dosegel 26.

izidi:

New York Knicks – Detroit Pistons 104:92
Toronto Raptors – Portland TrailBlazers 97:98
Indiana Pacers – Boston Celtics 117:122 (po podaljških)
Los Angeles Lakers – Milwaukee Bucks 105:92

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.