Boston in Milwaukee ohranjata vodilni mesti na vzhodu

Boston /Milwaukee, 18. 12. 2023 08.00 |

STA, A.V.
0

Košarkarji Boston Celtics so v severnoameriški ligi NBA ohranili zmagoviti niz v domači dvorani, potem ko so na krilih razpoloženega Jaylena Browna s 114:97 premagali Orlando Magic. To je bila njihova 14. domača zmaga. Milwaukee Bucksi po zmagi nad Houston Rocketsi s 128:119 ostajajo na drugem mestu vzhodne konference za vodilnimi Kelti.

Kelti so si zmago priigrali v zadnji četrtini, v kateri je Jaylen Brown dosegel 17 od svojih skupno 31 točk. "Naredil bom vse, kar potrebuje naša ekipa," je po tekmi dejal Brown: "Ni pomembno, ali je prva četrtina, četrta četrtina. Samo izkoristim priložnosti, ki jih dobim."

Jayson Tatum je k zmagi dodal 23 točk, Kristaps Porzingis pa 15 in deset skokov. Pri gostih s Floride je blestel Paolo Banchero s 36 točkami in z desetimi skoki. Milwaukee za Bostonom na vzhodu zaostaja za tekmo. Tokrat je bil prvi strelec ekipe Damian Lillard z 39 točkami, Giannis Antetokounmpo pa jih je k zmagi dodal ter 17 skokov.

S tem je Grk presegel legendarnega Kareema Abdul-Jabbarja in postal najboljši skakalec kluba v zgodovini. Antetokounmpo je sicer že najboljši strelec in podajalec kluba vseh časov. V Phoenixu je Kevin Durant zbral 28 točk, Devin Booker pa 27, skupaj pa sta pomagala soncem zrežirati preobrat, nadoknaditi 16 točk zaostanka in premagati Washington Wizards s 112:108.

New Orleans Pelicansi so dosegli klubski rekord po številu trojk na eni tekmi (22) in zanesljivo s 146:110 premagali Spurse na gostovanju v San Antoniu. CJ McCollum je na poti do 29 točk zadel šest od sedmih metov za tri točke, Brandon Ingram pa jih je za 26 točk metal 5-7. Golden State Warriorsi, 11. na zahodu, so premagali Portland Trail Blazerse, predzadnje v konferenci, s 118:114. Klay Thompson je dosegel 28 točk, Andrew Wiggins jih je s klopi k zmagi dodal 25.