Boston povedel proti Indiani, Portland uspešnejši od Oklahome

Portland, 15. 04. 2019 08.06 |

Košarkarji Oklahome Cityja so na uvodni tekmi končnice severnoameriške poklicne košarkarske lige NBA izgubili na gostovanju pri Portlandu z 99 : 104. Pomagala jim ni niti izvrstna igra Paula Westbrooka, ki je dosegel trojni dvojček – 24 točk, 10 skokov in 10 podaj. Paul George je v dresu Oklahome 26 točkam dodal še 10 skokov.

Pri Portlandu, ki je prekinil niz desetih zaporednih porazov v končnici in prvič po treh letih dosegel zmago v nadaljevanju prvenstva, je najbolj prepričal Damian Lillard s 30 točkami, štirimi skoki, štirimi podajami in tremi ukradenimi žogami, Enes Kanter je 20 točkam dodal 18 skokov, 24 točk je dosegel CJ McCollum.

Nekdanji turški reprezentant Kanter je svojo nekdanjo ekipo opomnil, da je lahko izjemno koristen pod obema obročema. "Vsakič, ko igraš proti svoji nekdanji ekipi, pa gre obenem za najpomembnejšo tekmo leta, ni dvoma, da ne bi igral izvrstno. In vse boš naredil, da zmagaš," je po tekmi predstavo Kanterja pohvalil Lillard, "vedeli smo, da je pripravljen na igro. Za nas je bil tokrat MVP, še posebej v ključnih trenutkih tekme."

Na drugi tekmi Zahoda je Houston visoko s 122 : 90 premagal Utah Jazz. James Harden je dosegel 29 točk in deset skokov, 16 točk in 12 skokov je dodal Clint Capela. Milwaukee Bucks so pokazali, zakaj so glavni na Vzhodu, in premagali Detroit Pistons s 121 : 86. Vnovič je blestel 24-letni Grk Giannis Antetokounmpo, sicer eden glavnih kandidatov za najkoristnejšega igralca (MVP) rednega dela, s 24 koši in 17 skoki v le 24 minutah.

"Bilo je zabavno. Dobro smo igrali, bili smo čvrsti in delovali smo kot prava ekipa. Trener nam je ob polčasu dejal, naj ostanemo tako čvrsti do konca. Vesel sem, da smo zmagali," je po tekmi dejal junak večera Antetokounmpo. Eric Bledsoe je k zmagi dodal 15 točk, Brook Lopez in Khris Middleton vsak po 14. George Hill je s klopi vstopil v igro in nabral 16 točk. Detroit je igral brez zvezdnika Blaka Griffina, ki je zaradi bolečega kolena izpustil pet od zadnjih osmih tekem.

Boston je kljub odsotnosti poškodovanega Marcusa Smarta v domači dvorani TD Garden premagal Indiano s 84 : 74. Z 20 točkami sta bila pri zmagovalcih najbolj razpoložena Kyrie Irving in Marcus Morris.