Boston se je poigraval z Golden Statom, 31 skokov Nurkića

Boston , 04. 03. 2024 07.38 |

STA, M.J.
2

V ligi NBA odmeva visoka zmaga Boston Celticsov nad Golden State Warriorsi s 140:88. Najboljše moštvo lige NBA je nadigralo moštvo okoli superzvezdnika Stephena Curryja za 52 točk in doseglo enajsto zaporedno zmago.

Najboljši igralci Stephen Curry, Klay Thompson in Draymond Green po velikem zaostanku ob polčasu (38:82) v drugem delu niso več stopili na parket. To je bil tretji najhujši poraz, ki ga je Boston prizadejal v ligi NBA vse od leta 1946. Jaylen Brown je dosegel 25 od svojih 29 točk v rekordnem prvem polčasu, medtem ko je Jayson Tatum proslavil svoj 26. rojstni dan in v prvem polčasu dodal 22 od svojih 27 točk za Boston.

Najboljši domači igralci so v drugem polčasu le malo videli igrišče. "Krasen rojstni dan! Moram delati, kar imam rad, pred najboljšimi navijači na svetu in zmagati," se je po tekmi veselil Tatum. Kelti so obenem postali prvi klub v zgodovini lige NBA, ki je dobil tri tekme v isti sezoni za 50 ali več točk. Novembra so na domačnem parketu premagali Indiano s 155:104, prejšnji mesec pa Brooklyn s 136:86.

Jusuf Nurkić
Jusuf Nurkić FOTO: AP

Minnesota Timberwolves (42-19) so izgubili prvo mesto v zahodni konferenci, potem ko so doma za točko (88:89) izgubili proti Los Angeles Clippersom. Na vrh zahoda je napredovala Oklahoma City (42-18), ki je premagala Phoenix s 118:110. Kawhi Leonard je bil najboljši pri Clippersih, ki so se z zmago utrdili na četrtem mestu zahoda, z 32 točkami, Anthony Edwards pa pri Minnesoti s 27. Shai Gilgeous-Alexander je dosegel 35 točk in popeljal Oklahoma City do zmage. Pri Pheonixu je bil prvi strelec Bradley Beal z 31 točkami, Jusuf Nurkić pa je zbral klubski rekord 31 skokov.

Victor Wembanyama
Victor Wembanyama FOTO: AP

Košarkarji moštva Orlando Magic še vedno lahko upajo na neposredno uvrstitev v končnico, potem ko so premagali Detroit Pistonse s 113:91 in se s 35 zmagami na vzhodu povzpeli na šesto mesto. Paolo Banchero je k zmagi prispeval 29 točk. New York Knicksi so še na boljši poti. Moštvo iz velikega jabolka je na gostovanju pri Cleveland Cavaliersih slavilo s 107:98 in je na četrtem mestu vzhodne konference. Donte DiVincenzo je dosegel 28 točk, Josh Hart pa trojni dvojček s 13 točkami, 19 skoki in desetimi podajami.

Francoski novinec Victor Wembanyama je dosegel 31 točk in 12 skokov ter popeljal San Antonio Spurse do zmage nad gostujočo Indiano s 117:105. R.J. Barrett je zbral 23 točk, Immanuel Quickley pa je k zmagi Toronta nad Charlotte s 111:106 dodal 22 točk in 11 podaj.

Dallas Mavericks – Philadelphia 76ers   116:120
(Luka Dončić: 38 točk, 11 skokov, 10 podaj za Dallas)

Boston Celtics – Golden State Warriors  140:88

Minnesota Timberwolves – LA Clippers     88:89

Orlando Magic – Detroit Pistons         113:91

Toronto Raptors – Charlotte Hornets     111:106

Cleveland Cavaliers – New York Knicks    98:107

San Antonio Spurs – Indiana Pacers      117:105