Moštvo iz Bostona si je tako po letu 1987 vnovič priigralo možnost za osvojitev šampionskega prstana. Na šesti tekmi konferenčnega finala so gostje večkrat zaostajali za deset točk, toda v zadnji četrtini je vajeti prevzel odlični Paul Pierce, ki je sicer na tekmi dosegel 27 točk, in svoje moštvo popeljal v veliki finale. Ray Allen je za Boston dodal 17, Kevin Garnett pa 16 točk.

Detroit je tako še tretjič zapored sezono končal v konferenčnem finalu, saj ga je leta 2006 premagal Miami, lani pa ga je v finalu vzhoda zaustavil Cleveland. Detroitu tokrat ni pomagal niti izvrsten izkupiček Chaunceyja Billupsa, ki je z 29 točkami dosegel rekordno znamko v končnici, medtem ko so njegovi soigralci večino srečanja lovili sapo. Celo tako močno so padli iz ritma, da je imel Billups v danem trenutku že 21 točk, toliko kot vsi ostali skupaj. Rasheed Wallace je vknjižil zgolj štiri točke iz igre pa metal poraznih 2-12, z 21 točkami je bil na koncu med uspešnejšimi le še Richard Hamilton.

Za naslov prvaka se bosta tako borila stara tekmeca, Los Angeles Lakers in Boston Celtics, kar bo ponovitev epskega finala iz osemdesetih let prejšnjega stoletja, ko sta isti moštvi dominirali v severnoameriški profesionalni košarkarski ligi. V vrstah Lakerjev jim bo v finalu preglavice vsekakor delal izvrstni Kobe Bryant, prva tekma finala pa bo na sporedu v noči na petek, torej s 5. na 6. junija po srednjeevropskem času. V vrsti Jezernikov bo šampionski prstan lovil tudi Slovenec Aleksander Vujačič.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.