Bostonu tesna končnica z Wizardsi, 'Jezerniki' nadigrali Golden State

Atlanta, 01. 03. 2021 09.44 |

STA, A.V.
0

V noči na ponedeljek je bilo ob tekmi Miami Heat – Atlanta Hawks na sporedu še sedem obračunov. Zadnji prvaki najmočnejše košarkarske lige na svetu iz Los Angelesa so na kolena položili Golden State s 117:91. Jezerniki so zastrašujočo predstavo prikazali v prvi četrtini, ki so jo dobili z 41:21, ob polčasu vodili s 73:44, v nadaljevanju pa brez težav dosegli 24. zmago v sezoni.

LeBron James je na svoji 1300. tekmi v rednem delu sezone v dobrih 24 minutah dosegel 19 točk, še pet njegovih soigralcev pa je prispevalo dvomestno število točk. V gostujoči ekipi je bil najučinkovitejši Eric Paschall z 18 točkami, dve manj je dosegel Stephen Curry.

Milwaukee je na domačem parketu na krilih Grka Giannisa Antetokounmpa, ki je dosegel 36 točk in pobral 14 žog pod obema obročema, na kolena spravil LA Clippers s 105:100. Gostitelji so v izenačeni predstavi sijajno igro prikazali v zaključku tekme, ko so naredili delni izid 9:0 in tehtnico prevesili na svojo stran. Pri gostih iz Kalifornije je bil najučinkovitejši Kawhi Leonard s 25 točkami in devetimi skoki.

Boston je bil po hudem boju od Washingtona boljši s 111:110. Odločilne točke je prispeval Jayson Tatum, ki je bil z 31 točkami tudi najučinkovitejši pri 'keltih', pri gostih iz ameriške prestolnice je blestel Bradley Beal s 46 točkami. Njegovi točkovni prispevki imajo tudi manjšo lepotno napako, Washington je izgubil že enajsto tekmo zapovrstjo, ko je Beal dosegel več kot 40 točk. To je najdaljši tovrstni niz v zgodovini NBA.

Phoenix je v Minnesoti slavil s 118:99, prvo ime dvoboja pa je bil Devin Booker, ki je dosegel 43 točk, kar je njegov rekord v tej sezoni. Charlotte je po hudem boju ukanil Sacramento s 127:126, potem ko je v zadnjih 53 sekundah nadoknadil osem točk zaostanka. Pri gostujoči zasedbi je blestel P. J. Washington z 42 točkami in devetimi skoki.

New York je v Detroitu zmagal s 109:90, Memphis pa je v Teksasu povozil Houston in slavil s 133:84. Klop Memphisa je v dvoboju dosegla točko več od celotne ekipe raket.

Tekma med Torontom in Chicagom je bila prestavljena zaradi okužbe z novim koronavirusom. To je že 34. tekma v tej sezoni, ki je bila prestavljena iz omenjenega razloga.

Liga NBA, izidi:
Miami Heat – Atlanta Hawks 109:99
(Goran Dragić 13 točk, 4 skoki, 3 podaje in 1 ukradena žoga v 29:47 minute za Miami.)
Milwaukee Bucks – LA Clippers 105:100
Boston Celtics – Washington Wizards 111:110
Detroit Pistons – New York Knicks 90:109
Houston Rockets – Memphis Grizzlies 84:133
Los Angeles Lakers – Golden State Warriors 117:91
Minnesota Timberwolves – Phoenix Suns 99:118
Sacramento Kings – Charlotte Hornets 126:127