Budučnost v pregovorno vroči Morači ugnala Barcelono

Podgorica, 06. 12. 2018 19.17 |

Črnogorska Budučnost za katero igra tudi nekdanji slovenski reprezentant Alen Omić, se je v 11. krogu Evrolige doma pomerila s favorizirano Barcelono, katere član je Jaka Blažič. Katalonci so v pregovorno vroči dvorani Morača morali priznati premoč fanatičnim gostiteljem, ki so zmagali s 67:64. Blažič v dveh minutah igre ni našel poti do koša, Omić pa je za Budučnost dosegel šest točk.

Jaka Blažič
Jaka Blažič FOTO:

Košarkarji v Evroligi so začeli 11. krog tekmovanja. V dvoboju slovenskih košarkarjev v Podgorici je bil uspešnejši Alen Omić, ki je z Budučnostjo premagal Barcelono Jake Blažiča s 67:64. Ekipa iz Podgorice je prišla do tretje zmage v sezoni v odlični končnici, ko je zaostanek 54:59 nekaj minut pred koncem z delnim izidom 10:0 spremenila v 64:59. Tega zaostanka Barceloni ni več uspelo izničiti kljub pritisku ob koncu in znižanju na 64:65. Pri zmagovalcih je Omić igral 16 minut, dosegel je šest točk in štiri skoke, pri poraženi Barceloni pa je Blažič na parketu dvorane Morača prebil slabi dve minuti, v statistiko pa se ni vpisal.

Izidi, Evroliga, 11. krog:
Budučnost Podgorica - Barcelona 67:64 (14:15, 17:18, 15:13, 21:18)
Alen Omić šest točk in pet skokov v šestnajstih minutah za Budučnost; Jaka Blažič brez koša v dveh minutah za Barcelono.

Darušafaka Istanbul - Maccabi Tel Aviv 71:73 (17:17, 25:19, 20:15, 9:22)

Žalgiris Kaunas - Olympiakos Pirej 83:75 (19:29, 21:19, 20:11, 23:16)

Bayern München - Himki Moskva 72:65 (16:16, 15:12, 23:22, 18:15)

Armani Olimpia Milano - Gran Canaria 86:94 (22:20, 18:28, 23:23, 23:23)