Butler: Upam, da bomo na šesti tekmi že kompletni

Orlando, 10. 10. 2020 08.14 |

Košarkarji Miami Heat so s tesno zmago 111:108 na peti tekmi podaljšali finale lige NBA proti Los Angeles Lakers. Za Miami, ki je znova igral brez poškodovanega slovenskega organizatorja igre Gorana Dragića, je s trojnim dvojčkom blestel Jimmy Butler. V več kot 47 odigranih minutah je dosegel 35 točk, 12 skokov in 11 podaj, najpomembneje za njegovo moštvo pa dva prosta meta 16,8 sekunde pred koncem za dokončno vodstvo Miamija in v boju na štiri zmage znižanje zaostanka na 2:3.

Na drugi strani je LeBron James prispeval 40 točk, 13 skokov in sedem podaj in v zadnji četrtini skoraj lastnoročno priboril moštvu iz mesta angelov 17. naslov v ligi NBA. Miami je namreč vodil večji del srečanja, 10 minut pred koncem za 11 točk (93:82). A tako kot v zaključku prvega polčasa je Jamesu in soigralcem tudi v zadnjih minutah uspelo izničiti zaostanek in Miami potisniti na rob prepada. V zadnji četrtini so s serijo 15:3 šest minut pred koncem prišli v vodstvo s 97:96.

Jimmy Butler in LeBron James na šesti tekmi
Jimmy Butler in LeBron James na šesti tekmi FOTO: Sofascore.com

Dokončni padec Vročice pa je preprečil neumorni Jimmy Butler, ki je s šestimi točkami v zadnjih dveh minutah igre zaokrožil že drugo vrhunsko predstavo tega dvoboja.

V izjemnem dvoboju med Jimmyjem Butlerjem in zvezdnikom Jezernikov LeBronom Jamesom je tokrat slavil prvi.

Že na tretji tekmi je s trojnim dvojčkom Miami popeljal do zmage. Danes je v ključnih trenutkih tri minute pred koncem ob vodstvu Lakers z 99:98 z blokado Jamesa in nato še ukradeno žogo ključno prispeval tudi v obrambi. V naslednji napadalni akciji je nato podal Duncanu Robinsonu pri metu za tri točke. "Igrali smo trdo, žoga je krožila, in priborili smo si zasluženo zmago. Zdaj se moramo spočiti in pripraviti na naslednjo tekmo, kjer bo treba igrati še bolje," je v prvi izjavi po tekmi dejal Butler. Miami je tudi tokrat zaradi poškodbe tetive v loku stopala igral brez Ljubljančana Gorana Dragića. Njegov nastop na šesti tekmi v noči na ponedeljek je vprašljiv, po koncu pete tekme pa je nanj spomnil Butler.

"Molimo in upamo, da se bo lahko mož v dresu s številko 7 vrnil. To si tudi on zelo želi.

Trener Miamija Erik Spoelstra je ocenil tekmovalni duh moštva označil za izjemen, izpostavil pa je igro Butlerja in njegovo veliko željo po zmagi. "Jimmy je vrhunski igralec in računaš, da bo njegova igra prešla še na višjo raven sedaj, kot je bila v rednem delu," je ocenil in pozval mlade košarkarje, naj si ogledajo Butlerjevo predstavo.

Butler v pogovoru za ESPN že gleda proti šesti tekmi ... "Naredili smo velik posel s to zmago. Vedno je težko, ko veš, da ima tekmec že možnost, da zaključi serijo. Bili smo visoko motivirani in verjeli, da lahko podaljšamo serijo," pravi junak pete tekme, ki obljublja boj do zadnjega diha. "Ne bom rekel, da nam bo v nedeljo lažje, toda vseeno mislim, da je bila ta zmaga ključna, saj verjamemo, da nam lahko uspe veliki preobrat v seriji. Nasprotnik bo od zdaj gotovo pod večjim pritiskom," je prepričan prvi mož Miamija, ki "ve", kako priti tudi do tretje zmage v seriji. "Rekel sem že, da bo treba odigrati še boljšo tekmo, kot je bila peta. Gotovo bodo še bolje pripravljeni na nas, upam le, da bomo bili kompletni. Če smo, se počutimo zares močne."

Izvrstni Jimmy Butler (v ospredju) je na peti tekmi finala zasenčil vse, vključno s "kraljem" LeBronom Jamesom. FOTO: AP

V odsotnosti Dragića je danes v ospredje s 26 točkami ob sedmih zadetih trojkah iz 13 poskusov stopil Robinson. "Duncan je bil izjemen, pokazal je svoje znanje. To si želimo od njega," je še dodal Butler. Po tekmi je poudaril še, da ga bodo jezerniki težko ustavili, ker njegova moč izhaja iz kolektivnega duha Miamija. "Karkoli vržeš vame, ne bo delovalo, ker bom, če sem odprt, metal na koš, če pa nisem, bo to storil Duncan Robinson, Tyler Herro, Kendrick Nunn, Bam Adebayo ali kdo drug," je dejal Butler. Ne glede na razpoložljivost Ljubljančana Dragića bo Miami v noči na ponedeljek znova računal na moštven duh, da se zoperstavi jezernikom. "Način, s katerim smo končali nocojšnjo tekmo, ne bo dovolj na naslednji. Moramo biti še boljši," je zaključil Butler.

Na drugi strani je bil ob Jamesu z 28 točkami in 12 skoki drugi najučinkovitejši igralec Jezernikov znova Anthony Davis, ki pa je v zaključku tekme vidno šepal zaradi poškodbe pete.