Čančar ob zmagi nad Detroitom prvič za Denver v začetni peterki

Detroit, 15. 05. 2021 08.08 |

STA, A.V.
3

V noči s petka na soboto je bil v najmočnejši košarkarski ligi na svetu na delu tudi vse boljši Vlatko Čančar, ki je prvič, odkar se je preselil čez lužo, začel tekmo v prvi peterki moštva Denver Nuggets. Slednje je prepričljivo ugnalo Detroit s 104:91, pri čemer je slovenski reprezentant v 31 minutah igre prispeval 11 točk in štiri skoke.

Statistika Vlatka Čančarja na tekmi z Detroitom
Statistika Vlatka Čančarja na tekmi z Detroitom FOTO: Sofascore.com

Trdno na mestih, ki vodijo v končnico, je tudi Denver, za katerega je član zlate slovenske reprezentance z EuroBasketa leta 2017 Vlatko Čančar prvič zaigral v prvi peterki. Pri zmagi s 104:91 nad Detroitom je 24-letni krilni center v 31 minutah igre dosegel 11 točk in štiri skoke.

Denver je z zmago, k tej je s trojnim dvojčkom (20 točk, 15 skokov, 11 podaj) najbolj prispeval srbski center Nikola Jokić, skočil na tretje mesto zahoda pred Los Angeles Clippers. O končnih razvrstitvah Dallasa in Denverja bodo sicer odločale še zadnje tekme rednega dela. Dallas se bo v noči z nedelje na ponedeljek pomeril z Minnesoto, Denver pa z neposrednim tekmecem Dallasa za peto mesto v zahodni konferenci Portlandom.

V končnici je tudi tretje moštvo lige NBA s slovensko zasedbo, Miami Gorana Dragića. Moštvo iz Floride, ki zaseda peto mesto v vzhodni konferenci, po prosti noči v naslednjih dveh nočeh čakata gostovanji pri Milwaukeeju in Detroitu.

Na preostalih tekmah pretekle noči je odmevala zmaga Washingtona nad Clevelandom s 120:105. S to si je moštvo iz prestolnice ZDA zagotovilo mesto v dodatnih kvalifikacijah za končnico. Prvi igralec Washingtona pa je bil Russell Westbrook, ki je še izboljšal svoj rekord doseženih trojnih dvojčkov z 21 točkami, 17 podajami in 12 skoki.

Philadelphia si je zagotovila prvo mesto v vzhodni konferenci, ko je s 122:97 premagala Orlando. Nekdanji Dončićev soigralec pri Dallasu Seth Curry je bil z 20 točkami prvi strelec Philadelphie.

Na zahodu se je na vrhu konference utrdil Utah, ki je s 109:93 premagal Oklahoma City Thunder. Eno tekmo pred koncem sezone ima Utah z 51 zmagami in 20 porazi najboljši izkupiček v ligi.