Čančar proti prvakom dosegel deset točk, Dragić znova ni igral

Denver, 27. 11. 2021 07.41 |

J.B., STA
5

Košarkarji Indiane Pacers so doma v severnoameriški ligi NBA s 114:97 ugnali Toronto Raptors, za katere Goran Dragić ni igral. Denver Nuggets pa so klonili pred svojimi gledalci proti ekipi Milwaukee Bucks s 109:120. Za gostitelje je slovenski reprezentant Vlatko Čančar dosegel deset točk, štiri podaje, enkrat pa je ujel in ukradel žogo.

Vlatko Čančar je dobil z naskokom največjo minutažo v tej sezoni.
Vlatko Čančar je dobil z naskokom največjo minutažo v tej sezoni. FOTO: AP

Vlatko Čančar je bil eden boljših igralcev svojega moštva proti branilcem naslova prvaka in je drugič to sezono dobil priložnost za igro, potem ko se je vrnil v ekipo zlatih zrn iz razvojne lige. Prvič je bil v igri slabe tri minute in pol, tokrat pa že skoraj petnajst minut (14:55). Iz igre je vrgel štirikrat in trikrat zadel, od tega oba meta za tri. Ko je bil na parketu, je Denver srečanje dobival za šest točk.

Poraz z enajstimi točkami razlike se morda ne zdi tako velik, a dejstvo je, da je Milwaukee celotno srečanje povsem prevladoval. O tem priča tudi podatek, da Denver niti enkrat samkrat ni vodil, sredi zadnje četrtine pa je bila razlika tudi že 20 točk, tako da sta oba trenerja iz igre potegnila svoje najboljše posameznike.

K šesti zaporedni zmagi aktualnih prvakov je največ prispeval Giannis Antetokounmpo s 24 točkami in 13 skoki, zadel je deset od 13 metov iz igre. Pri Denverju je bil najboljši Aaron Gordon z 18 točkami in devetimi skoki, potrebno pa je omeniti, da je aktualni MVP lige Nikola Jokić manjkal še na četrti zaporedni tekmi zaradi poškodbe zapestja. V tem obdobju Denver še ne pozna zmage, to je bil zanj šesti zaporedni poraz.

"Edini način, da bomo prekinili niz porazov je, da bomo začeli igrati obrambo. Verjamem, da se vsi trudijo, a realnost je, da smo na zadnjih šestih tekmah najslabša ekipa v ligi, kar se tiče obrambe. To je daleč od obrambe, s katero smo začeli sezono," je po tekmi povedal razočarani trener Denverja Michael Malone

Dragića ni bilo na parketu, sonca še naprej žarijo

V Indianapolisu je Domantas Sabonis dosegel dvojni dvojček s 23 točkami in 18 skoki, še šest igralcev je imelo dvomestno številko točk, Fred VanVleet pa je vodil kanadsko zasedbo s 26 točkami, od tega štirimi trojkami.

Devin Booker je z 32 točkami vodil Phoenix Suns do slavja nad New York Knicks s 118:97, kar je bila petnajsta zmaga sonc v nizu in izenačenje druge najdaljše serije v zgodovini kluba; rekord je 17 tekem brez poraza. Chris Paul je dodal 14 točk in 10 podaj.

Še naprej zmagujejo tudi Golden State Warriors, ki so pri razmerju zmag in porazov 17:2. Tokrat se iz Kalifornije praznih rok vrača Portland, ki ni imel pravih možnosti (118:103). Stephen Curry je za 32 točk zadel šest trojk, Andrew Wiggins jih je dodal 25.

Reggie Jackson (21 točk) in Terance Mann (16 točk in 10 skokov) sta bila na čelu igralcev Los Angeles Clippers pri zmagi s 107:96 nad Detroit Pistons, pri katerih je Jerami Grant v statistiko ob petem zaporednem porazu vpisal 20 točk, 10 skokov in tri podaje.

Denver Nuggets - Milwaukee Bucks 109:120
(Vlatko Čančar 10 točk, 4 podaje, po en skok in ukradena žoga za Denver v 14:55 min. za Denver)
Utah Jazz - New Orleans Pelicans 97:98
Golden State Warriors - Portland Trail Blazers 118:103
Los Angeles Lakers - Sacramento Kings 137:141