Čančar vpisal tri točke proti Houstonu, Zion Williamson debitiral s porazom

Denver, 23. 01. 2020 07.41 |

V severnoameriški ligi NBA je na igrišče stopil tudi Vlatko Čančar (tri točke) ob porazu Denverja proti Houstonu s 105:121. Slovenski krilni košarkar je v treh minutah in 19 sekundah na parketu dosegel tri točke. Zadel je trojko, v statistiko pa je dodal še po en skok, podajo ter ukradeno žogo. Naslednjo priložnost za dokazovanje bo imel Čančar v noči na soboto proti New Orleansu.

Vlatko Čančar in Goga Bitadze FOTO: AP

Tam je veliko zanimanja na tekmah požel prav uspešen prvenec novinca Ziona Williamsona, ki je po treh mesecih okrevanja po poškodbi kolena vendarle stopil na parket ob porazu New Orleansa proti San Antoniu s 117:121. Mladi ameriški košarkar, sicer prvi izbor nabora za letošnjo sezono, je v 18 minutah in 18 sekundah dosegel 22 točk in dodal sedem skokov. Iz igre je zadel 8 od 11 metov, a poraza proti Ostrogam, za katere je LaMarcus Aldridge dosegel 32 točk, ni mogel preprečiti.

Do 35. zmage v sezoni so v New Yorku prišli tudi košarkarji Los Angeles Lakers, Utah pa se je z zmago proti Golden Statu (129:96) prebil na drugo mesto zahodne konference, saj so si Los Angeles Clippers (brez Kawhija Leonarda) privoščili poraz proti Atlanti (brez Traea Younga) s 95:102.

Detroit Pistons - Sacramento Kings        127:106
Orlando Magic - Oklahoma City Thunder     114:120
Toronto Raptors - Philadelphia 76ers      107:95
Atlanta Hawks - LA Clippers               102:95
Boston Celtics - Memphis Grizzlies        119:95
Miami Heat - Washington Wizards           134:129 (podaljšek)
(Goran Dragić 22 točk, 10 podaj, 6 skokov v 30 minutah)
New York Knicks - Los Angeles Lakers       92:100
Chicago Bulls - Minnesota Timberwolves    117:110