Čančarjeve štiri točke ob zmagi Denverja nad Portlandom

Denver, 05. 02. 2020 07.46 |

Denver Nuggetsi so v severnoameriški poklicni košarkarski ligi NBA dosegli visoko domačo zmago proti Portlandu s 127:99. Pet minut je na parketu preživel tudi slovenski reprezentant Vlatko Čančar, ki je dosegel štiri točke. Zmag sta se veselili tudi najboljši moštvi svojih konferenc, Milwaukee na vzhodu in Los Angeles Lakers na zahodu.

Za 22-letnega slovenskega reprezentanta Vlatka Čančarja je zmaga proti Portlandu predstavljala dvojno rekordno bero v ligi NBA. Pred tem je igral na devetih tekmah, a nikoli ni na parketu preživel več kot tri minute. Tokrat je zbral pet minut in 10 sekund, v tem času pa je presegel tudi svoj najboljši strelski dosežek, ki ga je držal s tekme proti Houstonu 23. januarja, ko je dosegel svojo doslej edino trojko v ligi NBA.

Proti Portlandu, ki je bil v prvem polčasu brez moči, je Čančar zadel dva od treh metov iz igre, dodal pa je še en skok. Skupaj je v letošnji sezoni kot novinec na 10 tekmah v nekaj več kot 21 minutah dosegel 12 točk, dodal pa je še štiri skoke in tri podaje.

Slovenski košarkarski reprezentant Vlatko Čančar je v dresu Denverja v dobrih petih minutah dosegel štiri točke. FOTO: AP

Denver je že po polovici obračuna vodil s 64:38, kar je ob mirnem nadaljevanju ponudilo možnost rezervistom, da se dokažejo trenerju Miku Malonu. Najboljši posameznik srečanja je bil znova srbski center Nikola Jokić, ki je v 31 minutah dosegel 29 točk, dodal pa je še 13 skokov in devet podaj. Pri gostih je bil najučinkovitejši Damian Lillard z 21 točkami.

Lakersi zlahka prek Spursov
Z zmago Nuggetsi ostajajo na tretjem mestu zahodne konference (35-16), tri zmage za vodilnimi Los Angeles Lakersi (38-11), ki so v domačem Staples Centru prav tako brez večjih težav ugnali San Antonio Spurs s 129:102. Dvoboj je odločil domači zvezdnik LeBron James, ki je v prvih štirih minutah zadnje četrtine dosegel pet trojk iz petih poskusov za neulovljivih 21 točk razlike. Na koncu je 35-letnik iz Akrona v Ohiu dosegel 36 točk in devet podaj, pri Ostrogah pa je 28 točk prispeval DeMar DeRozan.

Dallasu (31-19) Luke Dončića je znova za zmago na petem mestu zahoda ušel Houston (32-18). Rakete so na krilih Jamesa Hardna v drugem polčasu strle odpor Charlotte Hornetsov in slavile s 125:110. Bradati zvezdnik teksaškega moštva je dvoboj sklenil s 40 točkami, 12 podajami in 9 skoki.

Na vzhodu še naprej blesti Milwaukee. Za 43. zmago v sezoni na 50 tekmah so v gosteh ugnali New Orleans Pelicans s 120:108. Ob zmagi je bil, kot pravzaprav večino sezone, najučinkovitejši Grk Giannis Antetokounmpo, ki je v tretji četrtini, ki so jo Bucks dobili za 18 točk, stvari postavil na svoje mesto, na koncu pa se je ustavil pri 34 točkah, 17 skokih in šestih podajah v 33 minutah. Za domače je 32 točk dosegel Brendon Ingram, najbolj opevani novinec lige Zion Williamson je ob porazu dodal 20 točk.