Cedevita Olimpija je prepričljivo premagala nemočno Igokeo

Ljubljana, 20. 01. 2024 17.00 |

Milan Doknić
11

Košarkarji Cedevite Olimpije so v Stožicah na obračunu 17. kola rednega dela lige ABA proti Igokei prekinila niz porazov v zadnjem obdobju. Ljubljančani so prvo četrtino dobili z izidom 27:18, polčas pa so dočakali s prednostjo 59:44. Zmaji so v zadnjo četrtino vstopili s prednostjo 80:62, tekmo pa so zaključili z najvišjim izkupičkom v tej sezoni, saj so dosegli kar 106 točk, Igokea se je ustavila pri 74.

Karlo Matković je že pred tekmo opozoril, da bo začetek tekme ključen, saj so zmaji nujno morali vsiliti svoj ritem igre in to jim je tudi uspelo. Po šestih minutah igre in nekaj atraktivnih zabijanjih Matkovića in Dewayna Stewarta, so zmaji vodili 18:11. A kmalu so na površje znova priplavale letos na žalost prepogoste napake, ki so vedno znova posledica neuigranosti in nezbranosti. Nasprotniki so se uspeli približati na 20:18, a to je znova zbudilo Ljubljančane, ki so prvo četrtino zaključili s prednostjo 27:18.

V drugi so zaigrali bolje in po dveh zaporednih trojkah Zorana Dragića so povedli 33:22. Sledilo je obdobje boljše obrambe domačih, ki pa je vedno znova niso uspeli kronati s koši v napadu. Proti koncu druge četrtine so meti domačih vendarle bili vse pogosteje uspešni in polčas so Ljubljančani dočakali s prednostjo 59:44. V prvem polčasu je izstopal predvsem Zoran Dragić, ki je ob popolnem metu (1/1 met za dve točki, 3/3 za tri) dosegel 11 točk in dvakrat ukradel žogo.

Cedevita Olimpija - Igokea
Cedevita Olimpija - Igokea FOTO: Sofascore.com

Na začetku drugega polčasa se je začel šov Karla Matkovića, ki je nasprotnikom redno blokiral mete, svoje akcije pa je vedno znova zaključeval z mogočnimi zabijanji. Olimpija je v tretji četrtini dokončno prevzela nadzor in jo zaključila s prepričljivo prednostjo 80:62. V zadnji četrtini je bilo najbolj aktualno vprašanje kdaj bodo domači presegli mejo 100 točk, saj gostje niso več nudili omembe vrednega odpora. Nikola Radičević je bil tisti, ki je s košem minuto in pol pred koncem tekme postavil izid 101:71, a zmaji se tu niso ustavili. V zadnji četrtini je odlično igral predvsem Gregor Glas, ki je v tem delu igre dosegel devet od skupno 19 točk, Olimpija pa je dosegla največ točk v tej sezoni (106:74). Zoran Dragić je tekmo zaključil s 16 točkami, Matković pa je dodal 17 točk, pet skokov in po dve blokadi in ukradeni žogi.

Cedevita Olimpija - Igokea 106:74

Cedevita Olimpija: Stewart 6 (2:2), Radović 5 (1:2), Radičević 9 (2:2), Cobbs 4 (2:2), Glas 19 (2:2), Blažič 11 (1:2), Matković 17 (2:3), Jones 5 (1:2), Ščuka 9 (3:3), Dragić 16 (2:2), Šaškov 5.

Igokea: Kondić 4, Bošković 4 (1:2), Atić 3 (1:1), Delalić 2 (2:2), Stanković 7, Jošilo 2, Nakić 8 (0:1), Milosavljević 11 (6:7), Marić 12 (2:4), Carmichael 8 (2:5), Jeremić 10 (1:1), Delalić 3.