Zmaji v Splitu niso bruhali ognja

Split, 12. 01. 2024 19.45 |

Košarkarji Cedevite Olimpije so v okviru 16. kroga lige ABA gostovali v Splitu. Dalmatinci, ki so vodili celo tekmo, so zmagali s 93:85. To je sploh prva zmaga Splita v osmih medsebojnih obračunih. Ljubljančani so igrali bledo in brez prave volje, kar je domača zasedba znala kaznovati in vknjižila četrto zmago na zadnjih petih tekmah. Kljub porazu zmaji ostajajo blizu najvišjim mestom na lestvici. Cedevita Olimpija bo naslednji teden obe tekmi igrala doma; v sredo proti Reyer Venezii, v soboto pa z Igokeo. Posnetek dvoboja na VOYO.

Košarkarji Cedevite Olimpije so po navdušujoči predstavi v prejšnjem krogu, ko so sredi Tivoli nadigrali vodilno Crveno zvezdo, tokrat povsem razočarali. Za Ljubljančani je drugi poraz na zadnjih treh tekmah v ligi ABA, razmerje zmag in porazov pa imajo 11:5.

Košarkarji domačega mošta so vodili skozi večji del srečanja. Vodili so za pet točk po prvi četrtini ter za osem ob polčasu. Zmaji so odločno odgovorili ob začetku drugega polčasa in v 28. minuti celo poravnali rezultat na 63:63, a nato domačim dopustili niz 18:2, ki je rumene znova odpeljal na varnih 16 točk prednosti (81:65). Ljubljančani so se do konca borili po najboljših močeh, da bi znova prišli blizu, a jim je za tak podvig zmanjkalo časa.

Split - Cedevita Olimpija
Split - Cedevita Olimpija FOTO: Sofascore.com

V Splitu je bi najuspešnejši v dresu zmajev Karlo Matković z 21 točkami in 12 skoki, s čimer si je prislužil valorizacijo 28. Dvomestno število točk pa sta dosegla tudi DJ Stewart (14 točk) in Rok Radović (11 točk). "Tekmo smo začeli premehko, premalo agresivno, individualno in sebično. Domačini so pokazali večjo željo, si prigarali prednost in samozavestno zaključili tekmo," je po porazu dejal trener Ljubljančanov Zoran Martić. "Tekmo smo začeli premehko, premalo agresivno, individualno in sebično. Domačini so pokazali večjo željo, si prigarali prednost in samozavestno zaključili tekmo," pa je povedal Stewart.